آخرین وضعیت پروتكل های ضدكرونایی در ایران از ۳۰ تیر تا ۶ مرداد؛

سوپرمارکت ها و نانوایی ها در صدر اخطارهای کرونائی

سوپرمارکت ها و نانوایی ها در صدر اخطارهای کرونائی

رعایت پروتکلهای بهداشتی در کشور به زیر 40 درصد سقوط کرده است و حالا در چنین شرایطی شاهد صعود بیش از پیش و ویرانگر کرونای دلتا هستیم.به گزارش سرشیر به نقل از ایسنا، برمبنای اعلام وزارت بهداشتی ها، میزان رعایت پروتکلهای بهداشتی در کشور به زیر ۴۰ درصد سقوط کرده است. این درحالیست که کرونای دلتا در ۲۹ استان کشور می تازد و هشدارهایی جدی در حوزه پر شدن تخت های بیمارستانی داده شده است.

در عین حال با وجود همه هشدارها هنوز هم رستوران ها که بعنوان یکی از مراکز مهم مبتلاشدن شناسایی شده اند، باز هستند، تجمع در خیابان ها، پاساژها، محیط های سربسته و... ادامه دارد و در یک کلام گویی کسی خطر کرونا را نمی بیند و نمی شنود. این در حالیست که کاهش رعایت پروتکلهای بهداشتی می تواند کرونای دلتا را وحشی تر کرده و زهرش را به جان عزیزان مان بیندازد.

باید بدانیم که عدم رعایت پروتکلهای بهداشتی اساسا بر میزان مبتلاشدن خواهد افزود و منجر به افزایش گسترده موارد مثبت بستری در کشور بیش از ظرفیت تخت های بیمارستان ها شده و در نتیجه خیلی از هموطنان مان را به کام مرگ می فرستد. اتفاقی که اکنون هم در بعضی بیمارستان ها شاهدش هستیم.

در نقشه زیر می توانید میزان رعایت پروتکلهای بهداشتی در استانهای مختلف را تا ششم مرداد ماه مشاهده کنید. استانهای با رنگ قهوه ای روشن با رعایت ۴۱ تا ۵۳ درصدی بیشترین میزان رعایت پروتکلهای بهداشتی را به خود اختصاص داده اند. همین طور استانهای با رنگ قهوه ای تیره دارای ۳۲ تا ۴۰ درصد رعایت پروتکلهای بهداشتی هستند. در عین حال استانهای با رنگ قرمز نیز با میزان رعایت ۲۵ تا ۳۱ درصد دارای پایین ترین میزان رعایت پروتکل ها هستند که شامل گیلان، زنجان، البرز، کرمان و هرمزگان است.در عین حال برمبنای اعلام معاونت بهداشت وزارت بهداشت، میانگین رعایت پروتکلهای بهداشتی در اماکن عمومی استانهای کشور از ۳۰ تیر ماه تا ششم مرداد ماه ۱۴۰۰ بیش از ۳۹.۲۲ درصد بوده است.همچنین میانگین رعایت بهداشت فردی مناسب در اماکن عمومی استانهای کشور، در این تاریخ ۵۰.۱۶ درصد بوده است.در عین حال میانگین رعایت تهویه مناسب در اماکن عمومی استانهای کشور در این تاریخ ۴۹.۶۰ درصد بوده است.میانگین درصد موارد استفاده از ماسک در اماکن عمومی استانهای کشور از ۳۰ تیر ماه تا ششم مرداد ماه، ۴۶.۳۱ درصد بوده است.همچنین میانگین درصد رعایت پروتکل فاصله گذاری در اماکن عمومی کشور در این تاریخ ۳۹.۲۲ درصد بوده است.در عین حال طبق اعلام معاونت بهداشت وزارت بهداشت، برمبنای اقدامات ناشی از تشدید بازرسی ها از تاریخ ۳۰ تیر تا ششم مرداد ماه ۱۴۰۰، از تعداد ۳ میلیون و ۵۷۷ هزار و ۸۰۷ مراکز تهیه، توزیع و عرضه و فروش مواد غذایی، اماکن عمومی و واحدهای کارگاهی تحت پوشش، ۲۲۰۲۷۲ مرکز مورد بازرسی قرار گرفته اند.همچنین طی این مدت، تعداد ۳۰۸۵۲ مرکز از مراکز تهیه، توزیع، عرضه و فروش مواد غذایی، اماکن عمومی و واحدهای کارگاهی اخطار گرفته و به مراجع قضایی معرفی شده اند و ۱۴۲۰ مرکز از این مراکز نیز پلمب شده اند.باید توجه کرد که از ۳۰ تیر ماه تا ششم مرداد ماه ۱۴۰۰ به ترتیب سوپرمارکت و خواروبار فروشی، نانوایی ها و رستوران ها رتبه های اول تا سوم دریافت اخطار و معرفی به مراجع قضایی را در بین اماکن عمومی را به خود اختصاص داده اند و پس از آن فروشگاه های زنجیره ای، بانک ها، ادارات و سازمان ها، تالارهای پذیرایی، مراکز ورزشی، مطب ها، آرامستان ها، پیشخوان و پلیس+۱۰، اماکن متبرکه و مساجد، پاساژها، داروخانه ها و پایانه های مسافربری درون شهری و داروخانه ها قرار دارند.در حوزه صنایع نیز به ترتیب کارگاه ها و صنایع کوچک، کشاورزی، دامپروری و معادن، صنایع تولیدی، نفت، گاز و انرژی و سایر، صنایع ساخت و ساز و مراکز شماره گذاری و معاینه فنی بیشترین اخطار و معرفی به مراجع قضایی را طی مدت ۳۰ تیر ماه تا ششم مرداد ماه ۱۴۰۰ دریافت کرده اند.


1400/05/10
12:57:26
5.0 / 5
647
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
سرشیر
سر شیر
سرشیر