رییس مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) اعلام كرد

تهران در اوج کرونا

تهران در اوج کرونا

به گزارش سرشیر رئیس مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) تهران، با تکیه بر این که کرونا در تهران در شرایط اوج خود قرار دارد، اظهار داشت: واقعا اوضاع سختی داریم و فشار زیادی به کادر درمان وارد می شود.


دکتر خسرو صادق نیت در گفتگو با ایسنا، ضمن اشاره به این که در اوج بار بیماری در تهران قرار داریم، اظهار داشت: تعداد موارد نیازمند به بستری بالا است و حدودا دو هفته است که با مشکل کمبود تخت مواجه هستیم، چون هم تعداد بیماران کرونایی به شدت افزایش پیدا کرده است و هم رجوع بیماران غیر کرونایی همچنان وجود دارد. اما توانسته ایم این مشکل را با افزایش تعداد تخت های اورژانس و تخت ویژه، ایجاد کمیته ترخیص، سرعت دادن به عرضه خدمات بستری و راه اندازی درمان سرپایی با تزریق داروی رمدسیویر به بیشتر از ۳۰۰ بیمار در روز را برطرف نماییم و هم اکنون کسی نبوده که نیازمند درمان باشد و ما در درمانش به مشکل خورده باشیم؛ البته واقعا اوضاع سختی داریم و فشار زیادی به کادر درمان وارد می شود.
وی اضافه کرد: به صورت میانگین متوسط میزان بستری بیماران در بیمارستان ما بین ۴ تا ۵ روز است.
وی درباره تأمین تجهیزات و اکسیژن رسانی به بیماران، اظهار نمود: مشکلاتی بوده است اما به شکلی که در درمان بیماران اختلال ایجاد نماید خیر. تأمین اکسیژن بیماران نیازمند هزینه بالایی است و قیمت اکسیژن مایع افزایش پیدا کرده است که این مورد سبب شده تا کارخانه جات از ما پول نقد بخواهند و وقتی بیمارستان در نقدینگی مشکل داشته باشد گرفتار چالش می شود و ما هم مشکلاتی در این حوزه داشتیم، اما سبب نشد تا در روند درمان اختلالی ایجاد شود. خوشبختانه کمبود جدی در زمینه داروی درمان کرونا هم نداشته ایم.
رئیس بیمارستان امام خمینی (ره) ضمن اشاره به این که نیمی از تخت های بیمارستان به مبتلایان کرونا اختصاص یافته است، خاطرنشان کرد: اعمال جراحی الکتیو محدود شده است و تنها اعمالی انجام می شود که تاخیر آنها به صلاح سلامت بیمار نباشد.
وی اضافه کرد: در این پیک نسبت به پیک های قبلی درمان در منزل و مطب افزایش پیدا کرده است و بیمارانی به ما رجوع می کنند که این درمان ها برایشان تأثیر نداشته و بدین سان نسبت به قبل بیماران بدحال تری به بیمارستان رجوع می کنند.
منبع:

1400/05/09
21:23:17
5.0 / 5
671
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
سرشیر
سر شیر
سرشیر