برای كاهش صف انتظار بیماران؛

گسترش كلینیك های سرپایی برای تزریق رمدسیویر لازم است

گسترش كلینیك های سرپایی برای تزریق رمدسیویر لازم است

سرشیر: معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی تهران، بر گسترش کلینیک های سرپایی بمنظور تزریق داروی رمدسیویر به بیماران کرونائی در امتداد کاهش صف انتظار بیماران تاکید نمود.


به گزارش روز جمعه ایرنا، دکتر سیدفرشاد علامه در بازدید از بیمارستان سینا و نشست با اعضای هیئت رئیسه این بیمارستان بمنظور شناسایی چالش های موجود، ضمن قدردانی از زحمات کادر درمانی این بیمارستان در خدمات رسانی به مردم اظهار داشت: در بیمارستان سینا مدل ویزیت بخش ها متفاوت بوده و از برون سپاری نیز بهره گیری شده که این کار می تواند گسترش پیدا کند.
وی بر اضافه شدن بخش های جدید و کمک به بیماران تا فروکش کردن پیک پنجم کرونا، تعطیلی عمل های غیراورژانسی، کمک گرفتن از نیروهای پرستاری سایر بیمارستان ها و همکاری بیشتر اساتید و دستیاران اصرار کرد و اظهار داشت: دانشگاه علوم پزشکی تهران در امتداد رفع چالش ها و مشکلات به بیمارستان های تحت پوشش خود کمک خواهدنمود.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی تهران، گسترش کلینیک های سرپایی بمنظور تزریق داروی رمدسیویر به بیماران کرونائی را در وضعیت موج پنج کرونا و در امتداد کاهش صف انتظار بیماران ضروری دانست.
رییس بیمارستان سینا نیز در این جلسه ضمن تشریح شرایط فعلی این بیمارستان اشاره کرد: مهم ترین چالش فعلی ما کمبود نیروی انسانی است.
دکتر دکتر محمد طالب پور با بیان اینکه، بیمارستان سینا هم اکنون از امکان افزایش تخت ICU برخوردارست اضافه کرد: درباب کلینیک سرپایی رمدسیویر مشکل عمده نداریم و اگر در تامین دارو مسئله ای نباشد می توانیم حجم کارهایی این کلینیک را افزایش دهیم.
وی همین طور اظهارکرد: بیمارستان سینا در حوزه نیروی پرستاری فراخوان جذب نیروی داوطلب داده ایم که چندان مورد توجه قرار نگرفت، ضمن این که عمل های الکتیو یا غیراورژانسی را به میزان یک سوم کاهش داده ایم.
مشاور رئیس بیمارستان سینا نیز با بیان اینکه، هم اکنون مشغول ارائه خدمات در وضعیت اضطراری هستیم، اشاره کرد: در چند ماه گذشته اقدامات بزرگی انجام شده است.
دکترمحمود بیگلر اضافه کرد: اگر برنامه ریزی نداشتیم نمی توانستیم شرایط فعلی را رقم بزنیم. ضمن این که میزان اکسیژن در قسمت های غیرضروری را کاهش داده تا بتوانیم در تامین اکسیژن بیماران مشکلات کمتری داشته باشیم.
بر اساس اعلام دانشگاه علوم پزشکی تهران، در حال حاضر پنج بخش کرونا بیمارستان سینا تهران توسط برون سپاری مدیریت شده و تنها دو بخش توسط پزشکان این بیمارستان مدیریت می شود.منبع:

1400/05/02
11:54:03
5.0 / 5
395
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
سرشیر
سر شیر
سرشیر