وضع بسیارنگران كننده كرونا در كرمان

وضع بسیارنگران كننده كرونا در كرمان

به گزارش سرشیر ایرنا- استاندار کرمان وضعیت کرونا در این استان را بسیار نگران کننده خواند و از انجام مکاتبه مجدد با رئیس جمهوری و وزیر بهداشت برای تأمین مسائل مالی کمک به تجهیزات و اختصاص واکسن افراد بالای ۵۰ سال اطلاع داد.


به گزارش سرشیر به نقل از ایرنا، علی زینی وند ظهر شنبه در نشست ستاد استانی کرونا اضافه کرد: مطالبه جدی استان از وزارت بهداشت اختصاص واکسن با اولویت جنوب و شرق استان کرمان است چونکه استان در اوج شرایط بیماری قرار دارد.
استاندار کرمان با تکیه بر لزوم رعایت محدودیت های کرونایی اظهارداشت: بازرسی ها باید به صورت جدی انجام شود؛ میزان بستری و مرگ و میر بشدت بالاست و غیر از برخی اجازه ها که داده می شود هیچ محدودیتی را کم نمی نماییم.
وی ضمن اشاره به جدیت ممنوعیت های ترددی بین استانی به خصوص از استانهای پرخطر به کرمان اظهارکرد: به شکل جدی محدودیت های تردد را ادامه می دهیم، پرترددترین محور مراودات فامیلی ما از ایرانشهر به ریگان است که با افزایش مرگ ومیر مردم جهت شرکت در مراسم ختم به شهرستان های دیگر می روند و همین سیر صعودی را تشدید می کند.
زینی وند خطاب به سازمان های بیمه هم خواست به شکل جدی تر پای کار بیایند و پرداخت ها را بموقع داشته باشند و اظهار داشت: در بحث دارو نباید اصلا کمبود داشته باشیم، همینطور اگر در این حوزه به مشکلی برخوردیم شرکت ها در جهت مسئولیت اجتماعی تکلیف خویش را انجام دهند.
وی افزود: تردد در ییلاقات را جدی بگیریم و آنها را محدود و کنترل نماییم، اگر خانه خودشان هم هست اجازه ورود به آن محدوده را ندهیم، در صورت مشاهده افزایش تجمع ها و تردد در هفت باغ علوی به ویلاها کنترل ها بیشتر و مرزهای ورودی استان بشدت کنترل شود.
برخی فرمانداران پای کار نیستند
استاندار کرمان در اداماه با اشاره به اینکه بعضی از فرمانداران آنطور که باید در بحث کرونا پای کار نیستند تصریح کرد: کوتاهی در بحث کرونا از هیچ دستگاهی پذیرفته نیست ما موردهایی را می دانیم که اگر مجدد تکرار شود، هم اسم می برم و هم بشدت برخورد خواهیم کرد.
به گزارش سرشیر به نقل از ایرنا ۱۶ شهرستان استان کرمان اینک در شرایط بسیارپرخطر قرمز، ۶ شهرستان نارنجی و یک شهرستان زرد قراردارند.
هشدار سیلاب را جدی بگیریم
زینی وند همینطور در بخش دیگری از سخنان خود ضمن اشاره به سیل روز گذشته در نقاطی از استان خاطرنشان کرد: یک هفته از هر رسانه در اختیار اخطار سیل می دهیم و وضعیت سیل کاملا قابل پیشبینی بود؛ از مردم خواهش می نماییم به هشدارها توجه نمایند.
وی اضافه کرد: دستور اکیده داده ایم پل ها و موانعی که در بستر مسیل ها و رودخانه های فصلی زده شده اند تخریب شوند.
به گزارش سرشیر به نقل از ایرنا به سبب جاری شدن سیلاب در بعضی نقاط استان شاهد بروز خسارت و مفقود شدن پنج نفر بودیم که تا ظهر امروز پیکر بی جان سه تن از آنان پیدا شده است.
زینی وند در ایان جلسه همینطور از همکاری خوب ستاد نماز جمعه در تعطیلی نماز جمعه ها در مناطق قرمز و نارنجی هم قدردانی کرد و در ادامه با ابراز تاسف از شهادت سه نفر از نیروهای انتظامی در درگیری با قاچاقچیان مواد مخدر در جنوب استان اظهار داشت: حجم عملیات و مبارزات نیروی انتظامی در استان ستودنی است و با هوشیاری نیروی انتظامی از نیروهایشان محافظت گردد.منبع:

1400/04/26
21:15:23
5.0 / 5
675
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
سرشیر
سر شیر
سرشیر