سخنگوی ستاد ملی مقابله با كرونا خبر داد:

آغاز واكسیناسیون 60 ساله ها از 24 تیرماه

آغاز واكسیناسیون 60 ساله ها از 24 تیرماه

سرشیر: معاون بهداشت وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از آغاز واکسیناسیون افراد ۶۰ سال به بالا از روز پنجشنبه ۲۴ تیر ماه اطلاع داد.


به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از وبدا، علیرضا رئیسی ضمن اعلام این خبر اظهار داشت: با هماهنگی های انجام شده از فردا - پنجشنبه ۲۴ تیر ماه - ساعت ۱۲ ظهر برای ۶۰ سال به بالا هم سامانه salamat.gov.ir باز خواهد شد و این افراد می توانند وارد سامانه شوند و نوبت دهی خواهند شد.
وی اضافه کرد: یکی از علل این تصمیم این است که خوشبختانه واکسن تولید داخل خیلی خوب عمل کرده و هیچ مشکلی ندارد و خط تولید آن هم با قدرت درحال پیشرفت است.
رئیسی ضمن اشاره به این که با احتساب واکسن های وارداتی هیچ مشکلی برای واکسیناسیون افراد ۶۰ سال با بالا وجود نخواهد داشت، بیان نمود: با عنایت به شروع واکسیناسیون گروه ۶۵ سال به بالا که خوشبختانه با نظم خوبی در حال انجام می باشد از هموطنان عزیز خواهشمندم در سامانه salamat.gov.ir ثبت نام کنند. چون افرادی که ثبت نام کرده اند تا ۲۵ تیرماه واکسیناسیون شان تمام خواهد شد.
معاون بهداشت وزیر بهداشت اظهار داشت: با عنایت به موجودی واکسن و واکسن های وارداتی که رسیده و خواهد رسید و با تاکید بر واکسن تولید داخل بخصوص واکسن برکت که خط تولید آن با قدرت درحال کار است مطمئنم که ضمن شتاب بخشیدن به سرعت واکسیناسیون می توانیم سرعت را خیلی پایدارتر پیش ببریم.
به گزارش سرشیر به نقل از ایرنا، تا کنون ۵ میلیون و ۳۳۱ هزار و ۷۸۰ نفر دُز اول واکسن کرونا و دو میلیون و ۱۹۱ هزار و ۹۳۶ نفر هم دُز دوم را تزریق کرده اند و مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به ۷ میلیون و ۵۲۳ هزار و ۷۱۶ دُز رسید.
۱۰۷۱منبع:

1400/04/24
11:52:30
5.0 / 5
476
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , پزشك , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
سرشیر
سر شیر
سرشیر