دولت آلمان تمام اسپانیا را منطقه پرخطر كرونایی اعلام نمود

دولت آلمان تمام اسپانیا را منطقه پرخطر كرونایی اعلام نمود

به گزارش سرشیر با افزایش شدید موارد مبتلا شدن به کرونا در اسپانیا، وزارت خارجه آلمان به شهروندانش سفارش کرده که به این کشور سفر نکنند.


به گزارش سرشیر به نقل از ایسنا، در کنار مناطقی در داخل آلمان، مانند جنوب و سواحل دریاهای شرق و شمال، اسپانیا هم مقصد شمار یک گردشگران آلمانی به حساب می آید.
اما این کشور بار دیگر برای گردشگران آلمانی جزو مناطق پرخطر کرونایی طبقه بندی شده است. تصمیم دولت آلمان درباره اسپانیا که شامل جزایر قناری و منطقه محبوب مایورکا هم می شود با عنایت به ادامه روند رو به افزایش شاخص مبتلا شدن در آن اتخاذ شده است.
پیش از این هم مسافران ورودی به آلمان از اسپانیا باید یک تست منفی مبتلا شدن به کرونا عرضه می کردند.
به گزارش خبرگزاری آلمان، هم اکنون شاخص مبتلا شدن در اسپانیا ۱۹۹ اعلام شده است؛ به این معنا که تعداد مبتلایان جدید به ازای ۱۰۰ هزار نفر جمعیت در یک بازه هفت روزه به مرز ۲۰۰ رسیده است.
اگر این شاخص از ۲۰۰ بگذرد سرنوشت قبرس، یکی دیگر از مقاصد محبوب گردشگران آلمانی، اسپانیا را هم تهدید می کند. دولت آلمان، قبرس را هم جزو مناطق با خطر ابتلای بسیار زیاد طبقه بندی کرده است.
کسانی که تعطیلات خویش را در قبرس می گذرانند اگر واکسینه نشده باشند یا مبتلا و بهبودیافته نباشند باید بعد از بازگشت به آلمان، حتی در صورت عرضه تست منفی هم بین پنج تا ۱۰ روز قرنطینه شوند.
با وجود بالا بودن شاخص مبتلا شدن در اسپانیا، محدودیت های کرونایی در آن به نسبت موج های قبلی پاندمی چندان شدید نیست. در بارسلون که یکی از مراکز اصلی انتشار کرونا به حساب می آید فقط زندگی شبانه و رفتن به کافه ها و رستوران ها در شبهای آخر هفته محدود شده است.
به گزارش دویچه وله، وزیر بهداشت اسپانیا می گوید: شمار بالای موارد ابتلای جدید بیشتر در ارتباط با جوانانی است که یا علائمی از مبتلا شدن در آنها مشاهده نشده یا بسیار خفیف بوده است.
1400/04/21
16:52:56
5.0 / 5
531
تگهای خبر: بهبود , بهداشت , زندگی , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
سرشیر
سر شیر
سرشیر