وزیر بهداشت مصوبات جدید شورایعالی بیمه سلامت را شرح داد

وزیر بهداشت مصوبات جدید شورایعالی بیمه سلامت را شرح داد

به گزارش سرشیر وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار داشت: در جلسه بسیار مهم شورای عالی بیمه سلامت تصمیمات بسیار مهمی گرفته شد و یکی از مصوبات این بود که با عنایت به وجود بانک شیرمادر در ۱۱ بیمارستان کشور و توسعه آن در آینده در سایر بیمارستانها، مقرر شد بیمه ها این خدمات را برای نوزادان نارس تقبل کنند.


به گزارش سرشیر به نقل از ایرنا از وبدا، سعید نمکی روز یکشنبه در حاشیه جلسه شورایعالی بیمه سلامت که در ستاد وزارت بهداشت برگزار شد، عنوان کرد: نوزادان نارس که در بخش های NICU بیمارستانها نگه داری می شوند، آنهایی که از شیر مادر تغذیه نمی شوند و از شیر خشک یا سایر شیرها استفاده می نمایند و درصد قابل توجهی از آنها گرفتار گرفتاری های شدید روده ای می شوند و حتی جان خویش را از دست می دهند، قرار شد از خدمات بانک شیرمادر و افرادی که شیر خویش را به صورت مجانی هدیه می کنند استفاده کنند و هزینه آنها از جانب بیمه ها پرداخت گردد و فشاری بر جیب مردم وارد نشود.
وی اضافه کرد: فرانشیز خدمات تشخیص زودرس سرطان را در بیمه تأمین اجتماعی و بیمه سلامت مصوب کردیم که مجانی شود و اگر از مسیر نظام ارجاع باشد، بتوانیم همه هزینه ها را پوشش دهیم. در مورد خدمات توانبخشی بعنوان خدماتی که تا کنون زیر پوشش بیمه ها نبود، مقرر شد که در بیمه سلامت و همینطور بیمه نیروهای مسلح، زیر پوشش بیمه قرار گیرد.
وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: تست NIPT برای تشخیص ناهنجاری های جنینی زیر پوشش بیمه ها قرار گرفت. حدود سه هزار مرگ و میر به علت انجام نشدن این تست پرریسک و سقط جنین در سال داریم که انجام این تست مرگ و میرها را کم کند و در جهت افزایش جمعیت و نگه داشتن صحیح جنین در طول دوران بارداری، کمک نماید.
نمکی تصریح کرد: بستری موقت و بحث آن در اورژانس ها مطرح بود تا بحال افرادی که در اورژانس ها، بستری موقت می شدند، حدود ۷۰ درصد از هزینه های آنها را بیمه ها و ۳۰ درصد را بیماران پرداخت می کردند که امروز مصوب شد پرداخت از جیب بیماران از ۳۰ درصد در همه اورژانس ها به ۱۰ درصد تنزل پیدا کند.
وی تصریح کرد: خدمات نازایی و ناباروری در جلسه امروز(یکشنبه) مورد بحث و بررسی قرار گرفت که مقرر شد از راه بیمه ها کل این خدمات به شکل مجانی صورت گیرد و پرداخت آنرا بیمه ها تقبل کردند.
وزیر بهداشت اضافه کرد: برای پشتیبانی از جامعه شریف پرستاری، آئین نامه در ارتباط با تعرفه خدمات پرستاری که ۱۴ سال بر زمین مانده بود و در طول چندماه گذشته، کار کارشناسی دقیقی در مورد آن انجام شده بود، به تصویب شورایعالی بیمه سلامت رسید و تعرفه تمامی خدمات پرستاری در این مدت با کار دقیق کارشناسی، مشخص شد و با تصویب شورایعالی بیمه سلامت برای تایید در هیات وزیران، به دولت ارسال شد که نشانی از پاسداری و قدردانی از خدمات پرستاران عزیزی است که بطور قطع نمی گردد با هیچ عامل و انگیزه مالی، خدمات، زحمات و حماسه های آنها را جبران کرد.
نمکی اظهار داشت: امیدواریم که بعنوان انسان قدرشناسی از دولت و کارگزاران نظام و همانگونه که مقام معظم رهبری هم دستور فرموده بودند که این بحث را به سرانجام برسانیم، توانسته باشیم انجام وظیفه نماییم.
منبع:

1400/04/07
13:47:56
5.0 / 5
599
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
سرشیر
سر شیر
سرشیر