فتاح:

بنیاد مستضعفان 41 مركز جامع سلامت ساخته است

بنیاد مستضعفان 41 مركز جامع سلامت ساخته است

رئیس بنیاد مستضعفان اظهار داشت که این نهاد انقلابی به منظور محرومیت زدایی و رفع کمبودها در حوزه بهداشت و درمان تابحال ۴۱ مرکز جامع سلامت و چندین بیمارستان ساخته و تحویل وزارت بهداشت و درمان کرده است.


سیدپرویز فتاح روز سه شنبه در آیین افتتاح بیمارستان ۶۴ تخت خوابی شهرستان مرزی و کمتر توسعه یافته مراوه تپه در شرقی ترین قسمت گلستان باحضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی عنوان کرد: چهل و یکمین مرکز جامع سلامت و بیمارستان بزرگ آبادان که توسط بنیاد مستضعفان در حال ساخت است، بزودی تحویل وزارت بهداشت می شود.
وی، ساخت بیمارستان ۶۴ تخت خوابی مراوه تپه را از دیگر اقدامات بنیاد مستضعفان دانست و اضافه کرد: ساخت این مرکز درمانی در جهت برنامه های محرومیت زدایی این نهاد انقلابی و طی توافقی که با وزارت بهداشت صورت گرفت و مطابق نقشه و تایید این وزارت خانه در کوتاهترین زمان و با استاندارد بالا ساخته شد.
فتاح افزود: بیمارستان مراوه تپه با هزینه تقریبی ۸۰۰ میلیاردریال ساخته شده از مراکز درمانی مجهز کشور است ضمن این که تجهیز این بیمارستان برعهده وزارت بهداشت بوده و بنیاد در این بخش یک دستگاه اکسیژن ساز هم تقدیم مردم این منطقه کمتر توسعه یافته کرد.
رییس بنیاد مستضعفان همینطور اظهار داشت که بخش هایی از بیمارستان مراوه تپه چندی قبل به بهره برداری رسید که طبق اخبار رسیده افتتاح این مرکز درمانی سبب کاهش آمار رجوع برای درمان از این منطقه به مرکز و سایر شهرهای استان گلستان شده است.
وی اضافه کرد: بنیاد مستضعفان در دوران کرونا هم همکاری قابل توجهی با وزارت بهداشت داشته و از هیچ تلاشی برای تأمین تجهیزات پزشکی مانند آمبولانس و اکسیژن ساز و سایر خدمات اهمال نکرده است.
استاندار گلستان هم در حاشیه این مراسم به خبرنگاران اظهار داشت که در دولت یازدهم و دوازدهم اقدامات خوبی در حوزه بهداشت و درمان این استان انجام شده که الان هفت بیمارستان در بعضی شهرهای این استان شمالی در دست ساخت است که امیدواریم برخی از آنها تا آخر سال جاری به بهره برداری برسد.
هادی حق شناس اضافه کرد: الان ۲ هزار و ۲۰۰ تخت جدید بیمارستانی توسط وزارت بهداشت در گلستان در حال ساخت است که با بهره برداری از آنها، تعداد تخت های بیمارستانی این استان از میانگین کشوری بیشتر خواهد شد.
بیمارستان ۶۴ تخت خوابی علوی شهرستان کمتر توسعه یافته مراوه تپه در منطقه مرزی ایران و ترکمنستان امروز سه شنبه با حضور سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، سیدپرویز فتاح رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی، استاندار گلستان و مسئولان استانی و شهرستانی به بهره برداری رسید.
برای عملیات اجرایی ساخت بیمارستان علوی مراوه تپه با زیربنای ۶ هزار و ۶۰۰ مترمربع ۸۸۰ میلیاردریال توسط بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی هزینه شد.
مدیر شبکه بهداشت و درمان مراوه تپه اضافه کرد: ساخت این بیمارستان از سال ۹۶ شروع شده بود و برای تجهیز بخش های مختلف آن هم تابحال ۲۵۰ میلیاردریال از منابع اعتباری وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی گلستان هزینه شد.
منصور خوجملی افزود: بیمارستان علوی مراوه تپه دارای بخش های مختلف همچون درمانگاه تخصصی داخلی و اطفال، زنان و زایمان، زایشگاه، ۲ اتاق عمل تخصصی، یک اتاق عمل سرپایی، دیالیز، اورژانس، آزمایشگاه، رادیولوژی، داروخانه، سی سی یو و آی سی یو است که برخی از این بخش ها چهارم خرداد سال جاری با حضور ۱۰ پزشک عمومی و چند پزشک متخصص راه اندازی و پذیرش بیمار درآن شروع شده بود.
وی با اشاره به اینکه بیمارستان ۶۴ تخت خوابی علوی مراوه تپه به دستگاه اکسیژن ساز هم مجهز است، افزود: با بهره بردای این بیمارستان، علاوه بر جمعیت تقریبی ۷۰ هزار نفری این شهرستان مرزی، برخی اهالی بخش داشلی برون گنبدکاووس و روستاهای شهرستان کلاله هم می توانند از خدمات آن بهره مند شوند.منبع:

1400/04/01
21:00:20
5.0 / 5
744
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
سرشیر
سر شیر
سرشیر