هفت شهرستان خوزستان از داشتن بیمارستان محروم هستند

هفت شهرستان خوزستان از داشتن بیمارستان محروم هستند

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز اظهار داشت: هفت شهرستان خوزستان از بیمارستان محروم هستند که یکی از برنامه های مهم راه اندازی مراکز درمانی در این شهرستان هاست.


به گزارش سرشیر به نقل از ایرنا دکتر فرهاد ابول نژادیان دوشنبه در آیین شروع ساخت بیمارستان الزهرا شهرستان باوی بیان کرد: تلاش ما بر این است که مردم برای دریافت خدمات درمانی به استانهای دیگر نروند.
وی با اعلان اینکه در آینده نزدیک بیمارستان های باوی، هفتکل و حمیدیه راه اندازی خواهد شد اضافه کرد: شهرستان باوی با ۱۲۰ هزار نفر جمعیت، فاقد بیمارستان است که این مساله مطالبه جدی مردم این شهرستان بود.
رییس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز اظهار داشت: برای راه اندازی بیمارستان الزهرای باوی، زمینی به مساحت ۲.۵ هکتار ازطریق یک خیر اهدا و تلاش زیادی برای تغییر کاربری زمین توسط شورای اسلامی شهر ملاثانی انجام شد و در نهایت اسفند سال ۹۹ تجهیز کارگاه شد و به سبب شرایط قرمز کرونا، کلنگ زنی این بیمارستان به امروز موکول شد.
وی با اعلان اینکه ساخت این بیمارستان که برعهده دفتر آیت الله سیستانی است، در مدت سه سال به انتها خواهد رسید اضافه کرد: تامین نیروی انسانی و کادر درمانی این بیمارستان برعهده دانشگاه علوم پزشکی اهواز است.
وی افزود: باتوجه به نزدیکی این بیمارستان به اهواز، می توان در مواقع ضروری کمک حال مراکز درمانی اهواز باشد.
ابول نژادیان با اعلان اینکه بیمارستان حمیدیه و هفتکل نیز آماده بهره برداری هستند اظهار داشت: این ۲بیمارستان تنها نیازمند تجهیزات بیمارستانی هستند.
وی اضافه کرد: بیمارستان ۲۲۰ تختخوابی بهبهان نیز ۲۹ تیر امسال با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به بهره برداری خواهد رسید.
آیین کلنگ زنی بیمارستان الزهرا شهرستان باوی با اعتبار سه هزار میلیاردریال که از طرف دفتر آیت اله سیستانی در ایران تامین خواهد شد، روز دوشنبه با حضور معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی انجام شد.
باوی در شمال اهواز، در سال ۸۹ با تصویب هیات دولت از شهرستان اهواز مستقل شد. این شهرستان به مرکزیت شهر ملاثانی است و شهرهای ویس و شیبان نیز از توابع آن هستند.


1400/04/01
11:49:25
5.0 / 5
488
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
سرشیر
سر شیر
سرشیر