با ارسال نامه ای صورت گرفت

تقدیر روسای دانشگاه های علوم پزشكی از روحانی

تقدیر روسای دانشگاه های علوم پزشكی از روحانی

سرشیر: روسای 65 دانشگاه و دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی در سراسر کشور طی نامه ای به دکتر حسن روحانی - رئیس جمهور، از اقدامات و حمایتهای انجام شده از حوزه سلامت طی هشت سال قبل در قالب طرح تحول سلامت، مقابله با کرونا و... تقدیر کردند.


به گزارش سرشیر به نقل از ایسنا، در نامه روسای دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کشور خطاب به دکتر روحانی که نسخه ای از آن در اختیار ایسنا قرار گرفت، آمده است: «احتراما، اینجانبان روسای دانشگاه ها/دانشکده های علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی سراسر کشور، ضمن اعلام مراتب سپاس و قدردانی خود از امعان نظر و استمرار پشتیبانی از برنامه های طرح تحول سلامت، بیانات دلگرم کننده و نگاه مدبرانه و هوشمندانه حضرتعالی در ارائه تصویر واقعی از هشت سال مجاهدت و تلاش هدفمند و نظام مند فرزندان ملت و مدافعان سلامت ایران اسلامی در پیمودن راه سلامت و ایجاد تحول در این عرصه از خدمت را صمیمانه ارج می نهیم.»
در ادامه این نامه آمده است: «بی تردید پیمودن این مسیر پرفراز و نشیب در همه هشت سال گذشته، به ویژه تداوم توسعه، همگام با مقابله و مهار کرونا در ماه های اخیر پس از لطف ذات لایزال الهی و حمایت و هدایت های مدام بی دریغ مقام معظم رهبری، مرهون تدبیر و توجه ویژه حضرتعالی و دولت محترم به مقوله سلامت بوده و هست؛ چنانکه عرصه سلامت این سرزمین در طول سالهای خدمت دولت های یازدهم و دوازدهم برگ های زرینی در کتاب افتخار ملت ایران از خود برجای نهاد و حتی در سخت ترین شرایط ناشی از تحمیل تحریم های ظالمانه و گرداب همه گیری ویروس منحوس کرونا، این روند نه فقط گرفتار ایستایی و یا بازگشت نگردید بلکه در بازه زمانی کمتر از ۱۴ ماه، بازسازی و نوسازی ۱۴۰ بیمارستان، استقرار و راه اندازی ۱۴۰ دستگاه پیشرفته تصویربرداری، افتتاح ۱۴۰۰ پروژه آموزشی، پژوهشی، بهداشتی و درمانی، بهره برداری از ۱۴۰۰۰ تخت بستری، رفع احتیاج کشور به اکسیژن ساز در وضعیت بحرانی مقابله با کرونا، کوشش برای پرداخت معوقات پزشکان و پرستاران همین طور پاداش به مدافعان سلامت، تدارک زیرساخت های لازم برای واکسیناسیون مقابل این بیماری و تولید داخلی داروهای ضد ویروس، ملزومات حفاظت شخصی، تجهیزات پزشکی و واکسن بومی را بعنوان رکوردی بی سابقه و دستاوردی بی نظیر بر جای نهاد.
باعث مباهات است که در کنار ۱۶ ماه مبارزه نفسگیر با ویروس کرونا، سیستم سلامت از سایر فاکتورهای بهداشتی مثل مراقبت مادر، کودک، سالمندان، واکسیناسیون، ارتقای جایگاه پژوهشی حوزه سلامت و... و. غافل نبوده است.
در هشت سال گذشته، سیستم سلامت تبدیل به یکی از دغدغه های اصلی نظام شد و در قالب طرح تحول سلامت، از حمایت دولت و همه حوزه های نظام برخوردار گردید. اگر نتایج اجرای طرح تحول سلامت در سایه این حمایت ها به نتیجه نمی رسید، مقابله با ویروس کووید-۱۹ در چنین شرایطی بسیار دشوارتر می بود. امید داریم در آینده نیز چونان گذشته، حوزه سلامت و نقاط قوت و ضعف آن در قالب اصول سوم، بیست و نهم و چهل سوم قانون اساسی و سیاست های کلی نظام در زمینه سلامت، بعنوان یکی از اولویت های اصلی کشور بدور از سیاست ورزی و دخالت اظهارنظرهای غیرکارشناسی به خدمت رسانی به مردم شریف ایران ادامه دهد.
ازین رو، بار دیگر و به نمایندگی از مدافعان سلامت این سرزمین، تدبیر و توجه آن جناب و دولت محترم به مقوله خطیر سلامت را ارج نهاده و برایتان از درگاه احدیت، سلامت و سعادت آرزو می نماییم.»
منبع:

1400/03/24
10:03:02
5.0 / 5
446
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
سرشیر
سر شیر
سرشیر