سخنگوی وزارت بهداشت:

واكسیناسیون استادان و كاركنان دانشگاه ها مقابل كرونا مرداد شروع می شود

واكسیناسیون استادان و كاركنان دانشگاه ها مقابل كرونا مرداد شروع می شود

به گزارش سرشیر ایرنا- سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار داشت: طرح واکسیناسیون حدود 200 هزار نفر از استادان و کارکنان دانشگاه ها از مردادماه سال جاری شروع خواهد شد.


سیما سادات لاری روز جمعه در گفت و گو با ایرنا به نشست هم اندیشی معاونان و مسئولان وزارتخانه های علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در چهارشنبه ۱۹ خردادماه جاری در همین خصوص اشاره نمود و اظهار داشت: این جلسه خروجی خوب و مثبتی داشت و ما را به یک چشم انداز و افق روشنی برای موضوع آموزش در سال تحصیلی جدید دانشگاه ها رساند.
وی تصریح کرد: خروجی این جلسه که با حضور معاونان دو وزارتخانه و روسای دانشگاه ها برگزار شد، این بود که واکسیناسیون استادان و کارکنان دانشگاه ها از مرداد ماه شروع شود و پس از نیز به تدریج، دانشجویان واکسینه شوند.
وی همین طور اظهار داشت: هدف اساسی دراین زمینه بالا بردن کیفیت آموزشی و ایجاد بستر مناسب برای آموزش حضوری دانشجویان در فصل پاییز هست که البته و حتی با اجرای طرح واکسیناسیون همچنان باید رعایت پروتکلهای بهداشتی در دستور کار جدی دانشگاه ها باشد.
سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار داشت: با وجود طرح واکسیناسیون شاید همچنان همه دانشجویان نتوانند در کلاس های حضوری حضور یابند و فضاها باید آن محدودیت های قبلی خودرا داشته باشد.
وی اشاره کرد: همین طور در این جلسه قرار شد که آموزش های مجازی در کنار آموزش حضوری باید پابرجا باشد و ممکنست که ۵۰ درصد کلاس ها همچنان بصورت غیرحضوری برگزارشود.
او ادامه داد که البته اولویت اساسی با آموزش های عملی است؛ بررسی ها نشان داده که عدم برگزاری حضوری کلاس ها صدمات زیادی به کیفیت آموزش ها زده است.
معاون فرهنگی و دانشجویی وزیر بهداشت همین طور اضافه کرد که امتحانات در سال تحصیلی و ترم جدید نیز بصورت حضوری اجرا شود که همین مورد نیز می تواند تا حدودی کیفیت آموزش ها را بالا ببرد.
سادات لاری همین طور با اشاره به اجرای طرح واکسیناسیون گروه های هدف و وقفه ای که در انجام آن به وجود آمده است نیز توضیح داد: این طرح که در حقیقت گام پنجم از طرح شهید سلیمانی بود با قوت و جدیت و بصورت منظم درحال انجام بود که حدود یک یا دوهفته با توقف ورود واکسن ها مواجه شدیم که در دوز دوم تزریق وقفه ای کوتاه به وجود آمد.
وی اشاره کرد: مراکز خیلی خوبی در این راستا به وجود آمد و حتی وزیر بهداشت نیز بارها بر سرعت عمل انجام واکسیناسیون نیز اصرار کرد و یک همت و عزم راسخ ملی دراین زمینه به وجود آمد و ما همچنان امیدواریم دوز دوم واکسینه برای گروه های هدف نیز با ورود محموله های جدید به کشور باردیگر به زودی شروع شود.
سادات لاری ابراز امیدواری کرد که همچنان واکسن های داخلی هم به سرعت دارد مسیر تولید و انبوه خودرا طی می کند و تا اواخر خردادماه جاری و اوایل تیرماه نیز به طور قطع نمودی از واکسن های داخلی را شاهد خواهیم بود.
وی همین طور از اقدام ها و کارهای نیک اندیشانه خیرین در مناطق جنوب فارس و لارستان قدردانی کرد و اظهار داشت: ما در همه جای کشور خیر داریم اما خیرین و نیک اندیشان این خطه، خاص هستند و با انگیزه بالاتری همراهی و مشارکت در کارهای خیرخواهانه و خداپسندانه دارند.
او اظهار داشت: پروژه های بزرگ و چشمگیری با همراهی و مشارکت مثال زدنی خیرین در جنوب فارس و لارستان شروع شده و یا به ثمر نشسته است که وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و خصوصاً معاونت دانشجویی وفرهنگی این وزارتخانه با تمام توان برای انجام این پروژه ها همراه و همگام با نیک اندیشان خواهد بود.
سخنگوی وزارت بهداشت روز پنجشنبه در مسافرت به لارستان ضمن افتتاح و کلنگ زنی برخی طرح های درمانی و ورزشی در این شهرستان با اعضای هیات رئیسه دانشکده علوم پزشکی لارستان، خیرین و مسئولان محلی نیز نشست داشت.
لارستان به مرکزیت شهر لار با جمعیتی بیش از ۲۳۰ هزار نفر در حدود ۳۸۰ کیلومتری جنوب شیراز واقع است.
منبع:

1400/03/21
20:58:48
5.0 / 5
497
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , پزشك , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
سرشیر
سر شیر
سرشیر