در گفت وگو با سرشیر مطرح شد

روند كاهشی مراجعات كرونایی به بیمارستان ها

روند كاهشی مراجعات كرونایی به بیمارستان ها

به گزارش سرشیر رئیس بیمارستان سینا تهران، ضمن تشریح وضعیت فعلی بیماری کرونا و مراجعات به بیمارستان ها، در عین حال تاخیر در تأمین واکسن کرونا بخصوص برای دوز دوم تزریق را موقتی خواند و اظهار داشت: نمی توان ۱۰۰ هزارتا ۱۰۰ هزارتا واکسن از جاهای مختلف تهیه و تزریق کرد؛ باید بتوانیم واکسن ایرانی تولید نماییم تا خیالمان راحت باشد.


دکتر محمد طالب پور در گفتگو با ایسنا، درباره وضعیت فعلی کرونا، اظهار داشت: یک ماه پیش در بیمارستانمان ۲۲۰ تخت بیمارستان که حدود ۴۵ درصد تخت هایمان بود را به کرونا اختصاص داده بودیم، البته در اوج زمان پذیرش حدود ۱۸۵ بیمار بستری می کردیم. حالا عدد بستری ما حدود ۵۰ بیمار است. البته بیماران بد حال بستری در آی سی یو هم داریم که امکان زنده ماندنشان کم است ولی در کل سیر بیماری بهتر شده است. بیمارستان به سمت فعالیتهای عادی خود متمایل شده است و تعداد عمل های ما خوب است و تعداد عمل ها با رعایت پروتکل ها به حالت عادی بازگشته است.
وی ادامه داد: امیدواریم به کمک واکسیناسیون و رعایت نکات بهداشتی دیگر شاهد پیک پنجم کرونا نباشیم؛ مگر این که ورژن جدیدی از ویروس رخ نشان دهد، در غیر این صورت آینده روشنی را انتظار داریم. بروز پیک پنجم با همین ویروس فعلی بعید است؛ بخصوص آنکه با گسترش استفاده از واکسن ها و واکسیناسیون ۷۰ درصد افراد جامعه، خطر کرونا مشابه بیماری همچون آنفلوآنزا می شود و تحت کنترل می آید. البته واکسیناسیون هم ماندگار نیست و نیازمند دُز یادآور هستیم اما بطور قطع با واکسن شرایطمان بهتر می شود.
طالب پور افزود: ایراد بزرگ ویروس این است که خیلی شایع و فراوان است و بیم آن می رود که اگر جهش های جدیدی رخ دهد، کارایی واکسن را کاهش دهد؛ اما با ویروس فعلی پیک چهارم که می توانست خیلی خطرناک باشد را سرکوب کردیم؛ در حالیکه اگر مثلا ویروس با جهش هندی رخ می داد به این راحتی نمی توانستیم آنرا مدیریت نماییم. با این که پیک چهارم گسترده تر از پیک سوم بود اما سرعت افول آن سریع تر بود.
وی درباره صحبت هایی پیرامون شیوع تک گیر موارد مبتلا شدن به جهش هندی و آفریقایی ویروس کرونا در تهران، اظهار نمود: شاید نخستین کیس ویروس انگلیسی در تهران در بیمارستان سینا بستری شد که سریعا تشخیص داده شد اما متاسفانه فوت کرد اما در مورد بستری بیماری با مبتلا شدن به ویروس هندی یا آفریقایی در بیمارستان سینا گزارشی نداشتیم.
رئیس بیمارستان سینا درباره تاخیر در تزریق دُز دوم واکسن کرونا تصریح کرد: این مورد موقت خواهد بود و برطرف خواهد شد و اگر یک یا دو هفته تاخیر هم رخ دهد در اصول واکسیناسیون اتفاقی رخ نمی دهد ولی استراتژی واکسینه کردن مردم با دُزهای بالا بر اساس واکسن های ایرانی امکان پذیر است. ما نمی توانیم ۱۰۰ هزارتا ۱۰۰ هزارتا واکسن از جاهای مختلف تهیه و تزریق کنیم؛ باید بتوانیم واکسن ایرانی تولید نماییم تا خیالمان راحت باشد.
او در آخر ضمن اشاره به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری طی روزهای آتی، اظهار نمود: یکی از نگرانی های ما عدم رعایت پروتکل ها در جریان روند برگزاری انتخابات است و در همین زمینه هم به ما سفارش شده است که برای پیک محدود احتمالی در حالت آماده باش قرار گیریم. در مجموع نمی توان انتخابات را برگزار نکرد؛ بلکه باید همه پروتکلهای بهداشتی رعایت شود و شرایطی ایجاد شود که بیشتر کارها در فضای باز صورت گیرد.
منبع:

1400/03/21
11:24:45
5.0 / 5
708
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
سرشیر
سر شیر
سرشیر