سخنگوی بهداشت و درمان وزارت دفاع اعلام كرد

شروع تزریق واكسن فخرا به ۵۰۰ داوطلب در فاز دوم

شروع تزریق واكسن فخرا به ۵۰۰ داوطلب در فاز دوم

سخنگوی طرح کارآزمایی بالینی واکسن کرونای فخرا با اشاره به اینکه فاز اول تست انسانی این واکسن عوارض جانبی جدی نداشته است، درباره شرایط شرکت در مطالعه کارآزمایی بالینی این واکسن توضیح داد.


به گزارش سرشیر به نقل از ایسنا، رضا اله ورن سخنگوی بهداشت و درمان وزارت دفاع بامداد چهارشنبه در مراسم شروع فاز دوم تست انسانی واکسن کرونای فخرا، با اشاره به اینکه فاز دوم کارآزمایی بالینی واکسن کرونای فخرا از امروز شروع می شود، اظهار نمود: فاز اول تست انسانی واکسن فخرا، با تزریق به ۱۳۵ نفر به انتها رسید و حال عمومی داوطلبان خوب است و عوارض جدی دیده نشده است.
وی افزود: در فاز دوم تست انسانی این واکسن به ۵۰۰ نفر داوطلب ۱۸ تا ۷۰ ساله تزریق خواهد شد.
سخنگوی بهداشت و درمان وزارت دفاع با اشاره به اینکه داوطلب گیری فاز دوم این واکسن انجام شده است، اشاره کرد: غربالگری های پزشکی برای داوطلبان فاز دوم انجام شده و ما روزانه ۴۰ تا ۵۰ تزریق به داوطلبان را خواهیم داشت.
اله ورن افزود: فاز دوم در تهران انجام می شود اما برنامه ریزی ما برای فاز سوم این است که این فاز را در شهرستان ها نیز اجرا نماییم تا مردم سایر شهرها نیز بتوانند در این مطالعه شرکت نمایند.
وی اشاره کرد: داوطلبان می توانند با مراجعه به سایت fakhravac.ir آمادگی خودرا جهت شرکت در این طرح ملی اعلام کنند. ما بعد از فاز دوم و با صدور مجوز از طرف وزارت بهداشت وارد فاز سوم تست انسانی می شویم. افراد با مراجعه به سایت می توانند شرایط شرکت در مطالعه بالینی را ملاحظه کنند. در فاز سوم عموم مردم می توانند در مطالعه شرکت نمایند.
سخنگوی طرح کارآزمایی بالینی واکسن فخرا در آخر اظهار داشت: در فاز سوم تست انسانی بنا داریم واکسن کرونا را به تعداد بیشتری از داوطلبان، یعنی حدود ۳۰ هزار نفر تزریق نماییم.1400/03/19
11:46:27
5.0 / 5
577
تگهای خبر: بهداشت , پزشك , درمان , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
سرشیر
سر شیر
سرشیر