حدود ۲۲ درصد بیماران كرونائی نقض قرنطینه داشته اند

حدود ۲۲ درصد بیماران كرونائی نقض قرنطینه داشته اند

معاون امنیتی انتظامی وزیر کشور و رییس کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت کرونا با تشریح این مساله که باید رعایت پروتکلهای بهداشتی را کماکان بعنوان موثرترین راه حل در کنترل و مهار بیماری در نظر بگیریم؛ اظهار داشت: انتظار بر این است که وضعیت رعایت دستورالعمل های بهداشتی ارتقاء یابد.


به گزارش سرشیر به نقل از ایسنا، حسین ذوالفقاری در هفتاد و یکمین جلسه کمیته که با حضور نمایندگان دستگاههای ذی ربط در محل وزارت کشور انجام شد با اشاره به این امر که تلاش همه دستگاههای درگیر در امر مبارزه با کرونا، جلوگیری از شیوع و گسترش این بیماری در سراسر کشور است، اظهار داشت: خوشبختانه با تلاش همه دستگاهها موفق به عبور از پیک چهارم بیماری کرونا در کشور شده ایم.

رییس کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت کرونا با بیان این مساله که تجربه بیماری طی ۱۵ ماه اخیر نشان داده که سهل انگاری و عادی انگاری موجب شیوع بیماری در کشور شده است.

وی در این خصوص اظهار داشت: باید از فرصت عبور از پیک چهارم بیماری برای مهار و ریشه کن کردن بیماری در کشور استفاده نمائیم.

معاون وزیر کشور با اشاره به کوشش های شبانه روزی کادر درمان در مهار موج چهارم بیماری اظهار داشت: انصافا در موج چهارم کادر درمان خوش درخشیدند و ضرورت دارد همه دستگاهها و البته مردم کشورمان با رعایت پروتکلهای بهداشتی اجازه فراگیری باردیگر بیماری را در کشور ندهیم.

ذوالفقاری با اشاره به انتشار برخی گزارش ها در خصوص احتمال ورود به پیک پنجم بیماری اظهار داشت: وضعیت رعایت پروتکل های بهداشتی در کشور طبق آخرین گزارش ها مطلوب نمی باشد و انتظار بر این است که وضعیت رعایت دستورالعمل های بهداشتی ارتقاء یابد.

موضوع نقض قرنطینه بیماران کرونا از دیگر محورهای یاد شده معاون امنیتی وزیر کشور بود و در این خصوص اظهار داشت: بر اساس گزارش سازمان حراست کل کشور، حدود ۲۲ درصد کل بیماران کرونائی نقض قرنطینه داشته اند و لازم است در این خصوص با محوریت وزارت بهداشت تدابیر جدی اندیشیده شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، ذوالفقاری با اشاره به این نکته که در موضوع نقض قرنطینه نباید فقط به جریمه اکتفا کرد اظهار داشت: اطلاع رسانی مناسب در این مساله لازم است و از این جهت، ارسال پیامک سریع به ناقضین قرنطینه از طرف وزارت بهداشت باید بصورت هدفمند اجرا شود تا ناقض متوجه جدیت کار شود.1400/03/11
10:36:29
5.0 / 5
570
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
سرشیر
سر شیر
سرشیر