سرطان كلیه، بیماری بدون علامت

سرطان كلیه، بیماری بدون علامت

سرشیر: عضو انجمن اورولوژی ایران اظهار داشت: سرطان کلیه در مراحل اولیه علائمی ندارد و می تواند پس از مدتی با کاهش اشتها و وزن همراه باشد اما در خیلی از افراد در سونوگرافی هایی که به دلیلهای دیگر انجام می شود بصورت تصادفی متوجه وجود تومور در کلیه می شویم.


به گزارش روز شنبه ایرنا از انجمن اورولوژی ایران، فرزین سلیمان زاده اضافه کرد: سنگ کلیه، بیماری های عفونی کلیه و دستگاه ادراری و همینطور بی اختیاری ادراری همچون مشکلاتی است که در حوزه اورولوژی شایع بوده و روزانه سبب رجوع برخی از افراد به مطب پزشکان می شود، همینطور بیماری های منتقله از طریق جنسی و هم اختلال عملکرد جنسی هم شایع بوده ازاین رو توجه به این مساله و درمان بموقع آن هم حائز اهمیت می باشد.
وی درباره علایم سرطان کلیه، عنوان کرد: امروزه اورولوژی شامل مباحث وسیعی است و تمام بیماری ها در سیستم ادراری و دستگاه تناسلی مردان را بخصوص بیماری هایی که درمان مبتنی بر جراحی دارند شامل می شود.
سلیمان زاده خاطرنشان کرد: غربالگری در جهت تشخیص بموقع این بیماری ها حائز است و در صورتیکه بموقع صورت گیرد از اتلاف منابع مالی جلوگیری و کشف بموقع تومور سبب بهبود نتایج درمان می شود، در مورد سرطان مثانه و سرطان پروستات هم به همین صورت است البته دیده شدن خون در ادرار و یا در آزمایش ادرار می تواند از علایم سرطان مثانه باشد. شناسایی سرطان پروستات هم اغلب از راه آزمایش PSA آغاز می شود و در صورت تشخیص بموقع درمان به خوبی و با موفقیت انجام خواهد گرفت.
وی ضمن اشاره به تنوع انواع جراحی در حوزه اورولوژی اظهار داشت: امروزه با ابزارهای تکنولوژیک، روش های مختلف جراحی مانند لاپاروسکوپی و یا انجام جراحی توسط ربات در دنیا رایج شده است و محدوده وسیع دانش با و بدون تکنولوژی در حوزه اورولوژی و جدید ترین دستاوردهای علمی در این کنگره با حضور اساتید و صاحبنظران برجسته ایران و جهان مورد بحث و گفتگو قرار خواهد گرفت.
دبیر بیست و چهارمین کنگره سالیانه انجمن اورولوژی ایران ضمن اشاره به این که این کنگره امروز و فردا ( ۸ و ۹ خرداد ) برگزار می گردد و دومین سالی است که برگزاری آن به صورت مجازی مدنظر قرار گرفته اظهار داشت: البته سخنرانانی که در تهران حضور دارند با حفظ فاصله اجتماعی در محل کنگره حضور خواهند یافت و سایر سخنرانان که تمایل به حضور فیزیکی در جلسه ندارند و یا در خارج از کشور هستند همینطور شنونده ها می توانند به صورت مجازی در این کنگره شرکت نمایند، سال جاری ۲۵ سخنران خارجی از چهار قاره جهان و در مجموع ۱۶۰ سخنران و گرداننده جلسه در طول کنگره خواهیم داشت.منبع:

1400/03/08
11:26:11
5.0 / 5
721
تگهای خبر: بهبود , پزشك , تكنولوژی , جراحی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
سرشیر
سر شیر
سرشیر