رییس دانشگاه علوم پزشكی اهواز:

مورد جدیدی از كرونای هندی در خوزستان گزارش نشده است

مورد جدیدی از كرونای هندی در خوزستان گزارش نشده است

به گزارش سرشیر رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز اظهار داشت:   غیر از یک مورد کرونای هندی که در آبادان گزارش شده تا الان مورد جدیدی دراین زمینه در خوزستان نداشته ایم.


به گزارش سرشیر به نقل از ایرنا دکتر فرهاد ابول نژادیان بامدادان پنجشنبه در یک برنامه تلویزیونی گفت: در صورت مشکوک شدن به نوع ویروس، موارد را از نظر متاسیون بررسی می نماییم.
بستری یک هزار و ۱۶۵ بیمار کرونائی در استان
وی اضافه کرد: هم اکنون یک هزار و ۱۶۵ بیمار کرونائی در بیمارستان های خوزستان بستری بوده و سیر نزولی استان همچنان ادامه دارد اما این روند در ایام اخیر کند شده است.
رییس دانشگاه علوم پزشکی اهواز اظهار داشت: باتوجه به بازگشایی کاملی که در استان صورت گرفت و عوارض تجمعات پس از عید فطر، در یک هفته گذشته سیر نزولی بیماری، کندتر شده ولی افزایشی نیست.
وی اضافه کرد: ممنوعیت تردد برمبنای پروتکلهای بهداشتی همچنان در استان برقرار بوده و مردم نباید تصور کنند که همه چیز تمام شده است.
ممکن است ۲ تا سه روز واکسیناسیون انجام نشود
ابول نژادیان با اعلان اینکه واکسیناسیون افراد بالای ۶۵ سال در حال انجام بوده، اما ممکنست در ایام آینده میزان واکسن به اتمام برسد اظهار داشت: قرار بود محموله واکسن وارد کشور شود که این امر با تاخیر انجام می شود بنا بر این ممکنست ۲ تا سه روز واکسن نداشته باشیم.
وی بیان کرد: حدود ۷۷ درصد افراد بالای ۸۰ سال، ۷۲ درصد افراد ۷۵ تا ۷۹ سال، ۶۵ درصد افراد ۷۰ تا ۷۴ سال و ۴۶ درصد افراد ۶۵ تا ۶۹ سال استان واکسینه شده اند و انتظار داریم مابقی این افراد هر چه سریع تر به مراکز بهداشتی مراجعه کنند.
در حال حاضر ۱۶ شهرستان خوزستان در وضعیت نارنجی و ۱۱ شهرستان زرد هستند.منبع:

1400/03/06
12:09:24
5.0 / 5
680
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
سرشیر
سر شیر
سرشیر