وزیر بهداشت:

مرگ ومیر ناشی از كرونا در خوزستان كمتر از نصف پیك قبل بود

مرگ ومیر ناشی از كرونا در خوزستان كمتر از نصف پیك قبل بود

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ضمن قدردانی از مردم خوزستان بابت رعایت محدودیت دیدو بازدیدهای عید فطر اظهار داشت: مرگ و میر ناشی از کرونا در استان خوزستان با وجود بیماری زایی و ابتلای بیشتر ویروس انگلیسی، کمتر از نصف پیک قبل بود.


به گزارش سرشیر به نقل از ایرنا سعید نمکی عصر دوشنبه در جریان افتتاح چهار طرح بهداشتی درمانی در دزفول در جمع خبرنگاران اظهار داشت: گسترش زیرساخت های بهداشتی درمانی در استان خوزستان به خوبی در حال اجراست.
وی از همکاران حوزه بهداشت درمان که توانستند موج سنگین کرونا با موج انگلیسی را بعنوان اولین استان گرفتار به زیبایی و درستی با روشی مدبرانه و هوشمندانه مدیریت کنند قدردانی کرد و اظهار داشت: تعداد مرگ و میرها در استان خوزستان با وجود بیماری زایی و قدرت مبتلاشدن و مرگ و میر ویروس کمتر از نصف پیک قبل بود.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با قدردانی از مردم خوزستان، شیوخ، روحانیون، استاندار و فرمانداران که در کاهش رفت و آمدها در عیدفطر امسال چاره اندیشی کردند، اضافه کرد: امسال عید فطری بمراتب آرامتر از پارینه داشتیم و موارد مبتلاشدن و بیماری بمراتب کمتر بود که جای سپاسگزاری دارد.
وی ادامه داد: باتوجه به شیوع ویروس کرونا و لزوم افزایش تجهیزات در سال گذشه و امسال توانستیم ماهیانه بیش از هزار تخت بیمارستانی به تخت های کشور اضافه نماییم.
نمکی اظهارداشت: ۱۳ هزار تخت را در دوران کرونا به تخت های کشور اضافه کردیم و حدود سه هزار تخت آی سی یو به مجموع تخت های کشور افزوده شد.
وی اضافه کرد: حدود یکهزار و ۴۰۰ طرح بهداشتی درمانی را افتتاح کرده یا تا اواخر مرداد ماه افتتاح خواهیم کرد.
به گزارش سرشیر به نقل از ایرنا، سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی روز دوشنبه بمنظور افتتاح چهار طرح بهداشتی درمانی به دزفول سفر کرد.


1400/03/04
10:10:53
5.0 / 5
583
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
سرشیر
سر شیر
سرشیر