چابهار و دشتیاری سیستان و بلوچستان در وضعیت قرمز كرونا قرار دارند

چابهار و دشتیاری سیستان و بلوچستان در وضعیت قرمز كرونا قرار دارند

سرشیر: زاهدان_ ایرنا_ مدیر کل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان اظهار داشت: شهرستان های چابهار و دشتیاری این استان با افزایش موارد مبتلاشدن به کرونا در وضعیت قرمز این بیماری قرار گرفتند.


علیرضا شهرکی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: هم اینک تمامی شهرستان های سیستان و بلوچستان بجز چابهار، دشتیاری و زابل، در وضعیت زرد کرونائی قرار دارند.
وی افزود: علاوه بر ۲ شهرستان چابهار و دشتیاری که در وضعیت قرمز قرار دارند، شهرستان زابل در شمال استان نیز در وضعیت نارنجی کرونا سر می کند.
مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان رعایت دستورالعمل های بهداشتی در استان برمبنای بی توجهی برخی شهروندان در استان به ۴۰ درصد رسیده است و این استان جزو ۲ استان با پایین ترین سطح رعایت دستورالعمل ها در سطح کشور است.
شهرکی اشاره کرد: مردم برای مقابله با ویروس کرونا باید رعایت دستورالعمل های بهداشتی را جدی بگیرند.
وی اضافه کرد: باتوجه به افزایش موارد مبتلاشدن به ویروس کرونا نیاز است که مردم فاصله اجتماعی، استفاده از ماسک و دستورالعمل های بهداشتی و شستن دست ها را همچنان با جدیت کامل رعایت نمایند.
شهرکی با تاکید بر لزوم قرنطینه شدن مبتلایان اظهار داشت: تمام افرادی که دارای علائم کرونا هستند باید خودرا در منزل قرنطینه کرده و از حضور در جامعه و در میان مردم اجتناب کنند.منبع:

1400/03/02
21:49:44
5.0 / 5
544
تگهای خبر: بهداشت , ویروس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
سرشیر
سر شیر
سرشیر