در گفت وگو با سرشیر اعلام شد

شرایط دوركاری كاركنان در رنگ بندی جدید شهرها

شرایط دوركاری كاركنان در رنگ بندی جدید شهرها

معاون فنی مرکز سلامت محیط و کسب وکار وزارت بهداشت با تاکید بر این که مصوبات شرایط دورکاری و حضور در کار کارکنان، جدید نیست و برمبنای محدودیت های هوشمند تصمیم گیری می شود؛ در عین حال توضیحاتی درباره میزان رعایت پروتکلهای بهداشتی در کشور ارائه نمود.


مهندس محسن فرهادی در گفت و گو با ایسنا، درباره شرایط جدید دورکاری و حضور در کار کارکنان باتوجه به تغییر رنگ خیلی از شهرهای قرمز و نارنجی، اظهار داشت: مدتها قبل ستاد ملی مقابله با کرونا طرح محدودیت های هوشمند را برای رعایت پروتکلهای بهداشتی مصوب کرد و در این طرح در بخش نوع فعالیت کارکنان در وضعیت قرمز، نارنجی و زرد شرایط متفاوت را توضیح داد. بر طبق این محدودیت ها در شهرهای قرمز، دو سوم کارکنان دورکار و یک سوم حضور در کار خواهند داشت، در شهرهای نارنجی ۵۰ درصد دورکار خواهند بود و در شهرهای زرد یک سوم کارکنان دورکار هستند و در وضعیت آبی همه کارکنان موظف به حضور در محل کار هستند و این مساله جدید نیست.
اعمال طرح محدودیت هوشمند باتوجه به رنگ بندی شهرها وی ادامه داد: باتوجه به تغییر رنگ اخیر شهرها تغییراتی اعمال شده است اما مصوبه جدیدی نوشته نشده است، بلکه طرح محدودیت هوشمند باتوجه به رنگ بندی ها به شکل اتومات تغییر می کند. آخرین بازبینی نسخه این پروتکل اواخر هفته گذشته ابلاغ گردید و فعلا باتوجه به شرایط موجود بر همین منوال عمل خواهیم کرد.
رعایت ۶۷ درصدی پروتکل ها در کشور فرهادی درباره آخرین خبرها از میزان رعایت پروتکلهای بهداشتی در سطح کشور، اظهار نمود: تا آخر هفته گذشته میزان رعایت پروتکل ها به ۶۷ درصد رسید و نسبت به هفته ماقبل حدود ۲ درصد افزایش رعایت پروتکل ها را داشتیم اما عدد اعلامی کماکان رضایت بخش نیست.
سوپرمارکت ها، نانوایی ها و ناوگان حمل و نقل عمومی در صدر متخلفان پروتکل ها وی اظهار داشت: سوپرمارکت ها، خواربارفروشی ها، نانوایی ها، ناوگان حمل و نقل عمومی درون شهری و پاساژها در انتهای جدول رعایت پروتکلهای بهداشتی قرار دارند.
۳۶ درصد مردم هنوز ماسک نمیزنند معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت اضافه کرد: میزان استفاده از ماسک نیز حدود ۶۴ درصد و میزان رعایت تهویه مناسب ۶۷ درصد است.
ایشان سپس اشاره کرد: درمورد میزان رعایت پروتکل ها در مدارسی که امتحانات نهایی پایه نهم و دوازدهم را برگزار می کنند اظهار داشت: از حدود یک هفته پیش از زمان برگزاری امتحانات کار خودرا شروع کردیم و آخرین اعداد میزان رعایت پروتکل ها در حوزه های امتحانی طی روزهای آتی منتشر خواهد شد.1400/03/02
13:10:17
5.0 / 5
607
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
سرشیر
سر شیر
سرشیر