ناقضان قرنطینه كرونائی در گیلان مورد پیگرد قانونی قرار گیرند

ناقضان قرنطینه كرونائی در گیلان مورد پیگرد قانونی قرار گیرند

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گیلان بر ضرورت رعایت عمومی پروتکلهای بهداشتی اصرار کرد و اظهار داشت: بیماران کووید 19 که نسبت به دستورالعمل های قرنطینه کرونائی بی توجه هستند باید مورد پیگرد قانونی قرار گیرند.


به گزارش سرشیر به نقل از ایرنا، محمود قاسم نژاد روز شنبه در جلسه ستاد کرونا استان گیلان گفت: برمبنای مصوبه ستاد ملی کرونا دانشگاه های علوم پزشکی و بهداشت و درمان موظف بودند تا افراد با تست مثبت کرونا مقررات قرنطینه را نقص می کنند به نیروی انتظامی معرفی شوند تا با اعمال قانون و جریمه در قرنطینه بمانند.
وی همین طور با تاکید بر ضرورت رعایت پروتکلهای بهداشتی در اصناف برای پیش گیری از انتشار ویروس کرونا اظهار داشت: رعایت سفارش های بهداشتی در نانوایی ها و سوپرمارکت های این استان کم است.
معاون سیاسی امنیتی استاندار گیلان اضافه کرد: پایین بودن سطح رعایت سفارش های بهداشتی در اصناف مدیریت ویروس کرونا را در استان سخت می کند که نیاز است دستگاه های در رابطه با این حوزه جدی تر برخورد کنند.
قاسم نژاد با اشاره به عدم رعایت پروتکلهای بهداشتی در تاکسی های درون و برون شهری اظهار داشت: متاسفانه شاهد بی توجهی گسترده در رعایت پروتکل ها توسط رانندگان و مسافران هستیم که باید نظارت بیشتری صورت گیرد.
وی بر همکاری دستگاه های مختلف همچون هلال احمر، سپاه، فناوری اطلاعات، مخابرات و شهرداری در زمینه انتظام بخشی و ارائه خدمات به دانشگاه علوم پزشکی برای اجرای طرح واکسیناسیون برمبنای سند ملی اصرار کرد و بیان داشت: متاسفانه تا حدودی انرژی لازم برای نظم بخشی به روند واکسیناسیون وجود ندارد و مکان های واکسیناسیون کم بوده و فضا کوچک است.
معاون استاندار گیلان گفت: با مکاتبات دانشگاه علوم پزشگی گیلان و مرکز بهداشت رشت چند سالن همچون هشت دی در یخسازی، الغدیر سپاه، ۱۲ هزار نفری یادگار امام، ورزشگاه تختی عضدی و محوطه ورودی دانشگاه گیلان برای این کار در نظر گرفته شده است.
قاسم نژاد تصریح کرد: برمبنای مصوبه کمیته امنیتی و انتظامی ستاد ملی کرونا و قرارگاه و دستور سریع رئیس جمهوری، نباید از اماکنی که برای انجام واکسیناسیون واگذار شده است اجاره دریافت کرد.

143 هزار دوز واکسن کرونا وارد گیلان شد
رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی گیلان نیز در جلسه امروز با اشاره به روند مناسب اجرای واکسیناسیون کرونا در گیلان اظهار داشت: تا حالا ۱۴۳ هزار و ۶۹۲ دوز واکسن کرونا برای تزریق گروه های هدف استان گیلان دریافت کرده ایم که بیش از ۱۱۰ هزار دوز تزریق شده است.
ارسلان سالاری ضمن بیان برخی مشکلات در زمینه واکسیناسیون و رعایت پروتکلهای بهداشتی اضافه کرد: خوشبختانه اکنون آمار همه گیری و موراد مبتلاشدن به بیماری کووید19 در این استان روند نزولی را طی می کند.
وی گفت: اکنون در زمان حاضر ۳۸۹ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در بیمارستان های سراسر استان گیلان بستری بوده که از این تعداد ۹۳ نفر به سبب علایم و شرایط حاد بیماری در بخش مراقبت های ویژه هستند.
رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی گیلان با تاکید بر این که پروتکلهای بهداشتی پیش گیری از انتشار ویروس کرونا باید با دقت توسط همه رعایت شود، اضافه کرد: در تصاویر پخش شده از فضاهای عمومی شهرها و روستاها مراعات پروتکلهای بهداشتی بسیار پایین است که رعایت سفارش های بهداشتی در همه مکان ها ضروری ست.
سالاری افزود: در ورودی شهرها، روستاها، سواحل دریا و رودخانه ها بسیار شلوغ است این ازدحام جمعیت می تواند عاملی برای انتشار ویروس کرونا باشد.
وی با اعلان اینکه با تجمع افراد در مراکز تزریق واکسن مواجه هستیم، افزود: اکنون سه پایگاه در رشت، ۲ پایگاه در لشت نشاء و سنگر، چهار پایگاه در سایر بخش ها برای واکسیناسیون فعال است ضمن این که ۹ مرکز باید راه اندازی نماییم.1400/03/01
21:54:18
5.0 / 5
506
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
سرشیر
سر شیر
سرشیر