رئیس دانشگاه علوم پزشكی قم:

87 بیمار كرونائی بستری در قم بدحال هستند

87 بیمار كرونائی بستری در قم بدحال هستند

به گزارش سرشیر رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم اظهار داشت: 87 نفر از بیماران مبتلا به کرونا که در بیمارستان های این استان بستری هستند، بدحال می باشند.


به گزارش عصر دوشنبه روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم، محمدرضا قدیر با اشاره به آخرین وضعیت کووید ۱۹ در قم، اضافه کرد: در ۲۴ ساعت منتهی به ۲۷ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰، ۶۶ بیمار با علایم مبتلاشدن به کرونا پذیرش و از این تعداد، ۵۸ نفر بستری شدند.
به گفته وی، در طول این مدت ۶۸ نفر از بیمارانی که در هفته های گذشته بستری شده بودند از بیمارستان ترخیص شدند.
وی با اشاره به اینکه یک نفر از بیماران کرونائی فوت کرده است، اشاره کرد: هم اکنون ۲۹۹ بیمار کرونائی در بیمارستان های استان قم بستری هستند.
قدیر بیان کرد: در ۲۴ ساعت منتهی به ۲۷ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰، یک هزار و ۳۲ مورد تست کرونا از همشهریان انجام شد که ۲۰۲ مورد مثبت بود.
وی اضافه کرد: تا حالا ۲۹ هزار و ۵۵۷ دوز واکسن به همشهریان قمی تزریق شده است.
استان قم که از ۱۸ فروردین ماه امسال در وضعیت قرمز کرونائی قرار گرفته بود، از ۱۴ اردیبهشت ماه جاری وارد شرایط نارنجی شد.
ویروس کرونا سبب بیماری عفونی «کووید-۱۹» می شود و این ویروس ۲۴ آذر ۱۳۹۸ در شهر «ووهان» واقع در مرکز کشور چین گزارش شد، ابتدا از این بیماری بعنوان ذات الریه نام برده می شد، اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۹ دی ۱۳۹۸ بصورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام نمود.
«کرونا»، ویروسی است که گستردگی شیوع آن بسیار وسیع است و همچون راه های انتقال آن عطسه، سرفه، دست دادن و روبوسی است؛ پزشکان سفارش می کنند، افراد علاوه بر پرهیز از دست دادن، روبوسی و حضور در مرکزهای عمومی؛ به هنگام عطسه لازم است، جلوی بینی خودرا با دستمال بگیرند و یا برای مهار آن از آرنج خود استفاده کنند.
برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا؛ رعایت شیوه نامه های بهداشتی همچون استفاده از «ماسک» و «فاصله گذاری اجتماعی» سفارش شده است.
شهروندان قمی برای طرح هرگونه پرسش در مورد ویروس کرونا می توانند با شماره تلفن های ۴۰۳۰، ۳۱۳۶ و ۱۹۰ تماس بگیرند و برای کسب آخرین اخبار دانشگاه علوم پزشکی قم به کانال آن به آدرس webdaqom@ در فضای مجازی و یا تارنمای آن به آدرس اینترنتی www.muq.ac.ir مراجعه کنند.
همه ایرانیان می توانند با مراجعه به سامانه غربالگری الکترونیکی ویروس کرونا به آدرس اینترنتی https: //salamat.gov.ir و تکمیل اطلاعات خواسته شده، گام بلندی در ارتقای سلامت جامعه و شکست ویروس کرونا بردارند.منبع:

1400/02/28
14:02:39
5.0 / 5
747
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
سرشیر
سر شیر
سرشیر