استاندار تهران اعلام كرد

امكان تمدید ۶ ماهه بازنشستگی كادر درمان

امكان تمدید ۶ ماهه بازنشستگی كادر درمان

به گزارش سرشیر استاندار تهران ضمن اشاره به این که ۶۰۲ هزار دُز واکسن در اختیار استان تهران قرار گرفته است از تزریق ۷۲.۵ درصدی این واکسن ها در استان تهران اطلاع داد.


به گزارش سرشیر به نقل از ایسنا، انوشیروان محسنی بندپی در جلسه ستاد مقابله با کرونا استان تهران ضمن اشاره به ۲۷ اردیبهشت ماه روز روابط عمومی و روز جهانی ارتباطات اظهار داشت: کسانی که در اتقای آگاهی آحاد جامعه تلاش می کنند قابل تقدیر هستند. رسانه ها در مبحث آگاه سازی مردم و همراه سازی آنها در مقابله با کرونا سنگ تمام گذاشتند و شرایطی را فراهم کردند که مردم نسبت به بیماری آگاهی پیدا کردند و در مقابله با آن همراه شدند. همه این تلاش ها قابل تقدیر و تشکر است.
وی اضافه کرد: ارزیابی و رصدها در استان تهران نشان داد که در استفاده از ماسک ۷۴ درصد مردم از ماسک استفاده می نمایند و در این مورد جزو چند استان اول هستیم. آموزش ها سبب تغییر روش ها و نگاه مردم شد و مبحث بگونه ای دنبال شد که دانشگاه های علوم پزشکی، اصناف، نیروی انتظامی، هلال احمر، فرمانداران و بسیج در مقابله با این بیماری همراه شدند و همه ظرفیت خویش را بکار گرفتند.
وی افزود: مترویی که روزانه بیشتر از یک میلیون نفر جمعیت را جابجا می کند و اتوبوسرانی که بالای ۸۰۰ هزار نفر را جابجا می کند. این درصد از رعایت پروتکلهای بهداشتی جای قدردانی دارد. ۲۵ نهاد و دستگاه در کنار دانشگاه علوم پزشکی بودند که سبب شد آنها هیچ وقت احساس تنهایی نکنند.
امکان تمدید ۶ ماهه بازنشستگی کادر درمان
استاندار تهران در بخش دیگری از صحبت های خود به مبحث تصویب تمدید دوره بازنشستگی کادر درمان و بهداشت در کمیته امنیتی ستاد ملی مقابله با کرونا اشاره نمود و اضافه کرد: روز شنبه در ستاد ملی این مورد مصوب شد که کادر درمان و بهداشت در صورت تمایل می توانند به مدت شش ماه بازنشستگی خویش را تمدید کنند تا کمبود نیروی انسانی در تهران که نسبت به سایر استان ها چشمگیرتر است، به شکلی جبران شود.
وی افزود: بحث واکسیناسیون تا کنون خوب بوده و در صورتی که در هفته های قبل عنوان می شد تهران نسبت به میانگین کشور پایین تر است ۱۰۲ هزار واکسن در اختیار استان تهران قرار گرفته که ۴۳۷ هزار واکسن یعنی معادل ۷۲.۵ درصد تزریق شده است. البته مطالبه ما از وزارت بهداشت این است که به نسبت جمعیت تخصیص واکسن برای استان تهران صورت گیرد.
وی تصریح کرد: باید از همکاری شهرداری تهران برای در اختیار قرار دادن ۹ مرکز و هلال احمر برای شش مرکز برای انجام واکسیناسیون تقدیر نماییم. البته حراست دانشگاه های علوم پزشکی باید نظارت کلی داشته باشند و فهرست این مراکز در اختیار نیروی انتظامی برای نظارت بهتر قرار گیرد.

رعایت ۷۳ درصدی فاصله اجتماعی در استان تهران
بندپی ضمن اشاره به استفاده ۷۴ درصدی از ماسک و رعایت ۷۳ درصدی فاصله اجتماعی در استان تهران اظهار داشت: این ارقام نشان داده است مردم و اصناف همکاری می کنند و در مقابل از ما توقع دارند نسبت به اولویتی که برای گروه های سنی در تزریق واکسن انجام شده بر مبنای سند ملی واکسیناسیون این اولویت ها مد نظر قرار گیرد و کار به درستی پیش برود.

وجود واکسن در ناصرخسرو و خارج شبکه بهداشت و درمان صحیح نیست
وی افزود: برخی صحبت ها در مورد وجود واکسن در ناصرخسرو و خارج شبکه بهداشت و درمان به لحاظ علمی و تخصصی صحیح نیست. ورود واکسن به کشور شرایط استانداردی را می طلبد، بنابراین مردم اطمینان داشته باشند که کمبودی برای واکسن وجود ندارد و بزودی واکسن داخلی هم به این عرصه وارد خواهد شد. بطور قطع واکسیناسیون گام سختی است و امکاناتی همچون مکان، نیروی انسانی و فضا می طلبد که باید با همکاری دستگاههای مختلف فراهم گردد. اگر فضایی توسط معاونین بهداشتی دانشگاه های علوم پزشکی تشخیص داده شود متعلق به هر نهاد و دستگاهی باشد این اولویت وجود دارد که برای امر واکسیناسیون اختصاص یابد.
مردم به دنبال واکسن تقلبی و خارج از عرضه دانشگاه های علوم پزشکی نباشند
وی تصریح کرد: مردم به دنبال واکسن تقلبی و خارج از عرضه دانشگاه های علوم پزشکی نباشند، چون که هم مال و هم سلامت آنها را به خطر می اندازد.
وی افزود: بیمارستان ها برای مقابله با ویروس کرونا در ماه های گذشته در سرتاسر استان تهران از انجام درمان های غیر ضرور منع شدند که به تبع آن درآمد آنها کم شده بنابراین مقرر شد سازمان های بیمه در جلسه آینده ستاد مقابله با کرونا استان تهران گزارشی از پرداخت های خود به دانشگاه های علوم پزشکی را ارائه نمایند تا بتوانیم از این طریق بخشی از کاهش درآمد بیمارستان ها را جبران نماییم.1400/02/27
22:18:16
5.0 / 5
636
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
سرشیر
سر شیر
سرشیر