دور دوم واكسیناسیون در مراكز سالمندان پایتخت در حال انجام می باشد

دور دوم واكسیناسیون در مراكز سالمندان پایتخت در حال انجام می باشد

به گزارش سرشیر مدیر بهزیستی شهر تهران اعلام نمود: دور دوم واکسیناسیون کرونا در مراکز نگهداری شبانه روزی سالمندان از هفته گذشته شروع شده و همچنان ادامه دارد.


سید سعید آرام روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا عنوان کرد: دور دوم واکسیناسیون از هفته گذشته تا کنون در پنج مرکز انجام شده است.
وی افزود: در کل ۲۹ مرکز نگهداری شبانه روزی سالمندان هم اکنون ۹۷۸ سالمند هستند که دور دوم واکسیناسیون در این مراکز در حال انجام می باشد.
این مقام مسئول اضافه کرد: این واکسیناسیون همچنان با همکاری دانشگاه های علوم پزشکی تهران، ایران و شهید بهشتی ادامه دارد.
مدیر بهزیستی شهر تهران ضمن اشاره به این که تزریق واکسن در مراکز نگهداری سالمندان تهران نظارت می شود اظهار داشت: سربازرس گروه رفاه بهزیستی کشور، بازرس کل امور کار، تعاون و رفاه اجتماعی، معاون بازرس کل امور کار، تعاون و رفاه اجتماعی تا کنون از واکسیناسیون سالمندان در مراکز نگهداری شبانه روزی بازدید کردند.
وی افزود: برخی از سالمندانی به علت نارضایت خانواده های آنها واکسینه نشدند.
آرام با اشاره به اینکه دستورالعمل های بهداشتی در مراکز نگهداری شبانه روزی همچنان به قوت خود باقی است اظهار داشت: محدودیت های ملاقات با مددجویان در مراکز نگهداری شبانه روزی وجود دارد این کار در جهت حفظ سلامتی مددجویان انجام می شود.
وی اظهار داشت: تنها ملاقات های ضروری با رعایت دستورالعمل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی صورت می گیرد ضمن این که ملاقات های تصویری در فضای مجازی توسط کارکنان مراکز نگهداری برای خانواده ها و مددجویان فراهم گشته است.
به گزارش سرشیر به نقل از ایرنا، واکسیناسیون کرونا در ایران از روز ۲۱ بهمن سال قبل با تزریق واکسن «اسپوتنیک وی» روسی به کادر درمان شاغل در بخش های مراقبت ویژه بیمارستان ها شروع شد. از هفتم اسفندماه سال قبل هم فاز دوم واکسیناسیون عمومی کرونا در کشور شروع شد که در این فاز علاوه بر کادر سلامت در بخش های آی سی یو و گروه های پرخطر بیمارستان ها و مراکز بهداشتی درمانی، واکسیناسیون گروه سالمندان بعنوان گروه صدمه پذیر شروع شده است.منبع:

1400/02/27
10:02:23
5.0 / 5
742
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
سرشیر
سر شیر
سرشیر