۲هزار و ۹۰۷ دوز واكسن كرونا در خرمشهر تزریق شد

۲هزار و ۹۰۷ دوز واكسن كرونا در خرمشهر تزریق شد

به گزارش سرشیر رئیس شبکه بهداشت و درمان خرمشهر اظهار داشت: از ۱۳ اسفندماه سال قبل زمان آغاز طرح واکسیناسیون ضد کرونا تابحال در ۲ مرحله ۲هزار و ۹۰۷ دوز واکسن کرونا در شهرستان خرمشهر به افراد پرخطر و دارای بیماری زمینه ای تزریق شده است.


هنگامه پروین دوشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا عنوان کرد: در مرحله اول ۲هزار و ۱۲۸ دوز و در نوبت دوم ۷۷۹ دوز واکسن به افراد پرخطر در شهرستان خرمشهر تزریق شد.
وی اضافه کرد: در این ۲ مرحله تزریق واکسن کرونا، کادر بهداشت و درمان درگیر با کرونا، فوریت های پزشکی، سالمندان بین ۷۵ تا ۸۰ سال، جانبازان، پاکبانان، بیماران دیالیزی، بیماران سرطانی، تالاسمی، بیماران MS، بیماران پیوندی و پزشکان بخش خصوصی درگیر با کرونا واکسن دریافت نمودند.
پروین محل تزریق واکسن کرونا به سالمندان را سرای سالمندان صادقین خرمشهر بیان کرد و اظهار داشت: پاکبانان در محل شهرداری و بقیه گروه ها در بیمارستان ولیعصر(عج) خرمشهر و مرکز بهداشت واکسینه شدند.
وی افزود: واکسن های مورد استفاده از نوع اسپوتنیک روسی، بهارات هندی و سینوفارم چینی بوده که تزریق هر سه نوع واکسن، در ۲ مرحله و با فاصله ۲۸ روز انجام شد.
به گزارش سرشیر به نقل از ایرنا تزریق واکسن کرونا در خرمشهر به صورت تجمیعی در سالن ورزشی آزادی واقع در خیابان ۴۰متری، در ۲ نوبت بامداد از ساعت ۹ تا ۱۳ و عصرها از ساعت ۱۷ تا ۲۰ به افراد بالای ۷۰ سال انجام می شود ضمن اینکه در کفیشه و مینوشهر هم تیم سیار بهداشت کار تزریق واکسن را انجام
می دهد.
شهرستان های شادگان، خرمشهر و آبادان در جنوب غرب خوزستان زیرپوشش خدمات بهداشتی و درمانی دانشکده علوم پزشکی آبادان قرار دارند.منبع:

1400/02/21
10:59:14
5.0 / 5
767
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
سرشیر
سر شیر
سرشیر