رئیس مركز توسعه شبكه وزارت بهداشت خبر داد:

واردات ۱۰ میلیون واكسن كرونا به كشور تا نیمه خرداد

واردات ۱۰ میلیون واكسن كرونا به كشور تا نیمه خرداد

به گزارش سرشیر رئیس مرکز توسعه شبکه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار داشت: محموله جدید واکسن خارجی پنجشنبه این هفته یا حداکثر اوایل هفته آینده به میزان حدود یک میلیون و ۵۰۰ هزار دوز وارد ایران می شود.


به گزارش روز دوشنبه ایرنا از وبدا، صادق تبریزی اضافه کرد: اگر تأمین واکسن کرونا طبق برنامه به خوبی پیش برود، پیشبینی این است که تا نیمه خرداد حدود ۱۰ میلیون واکسن کرونا به دست ما برسد.
وی افزود: تا آخر خرداد واکسن کرونای تولید داخل هم در اختیار وزارت بهداشت قرار می گیرد و واکسن پاستور که با مشارکت کوبا تولید می شود و واکسن کوایران برکت تا آخر خرداد تایید و تولید می شود و به دست وزارت بهداشت می رسد.
رئیس مرکز توسعه شبکه وزارت بهداشت اظهار داشت: پیشبینی این است که تا آخر خرداد حداقل دو واکسن ایرانی تولید داخل را در اختیار داشته باشیم، شاید هم زودتر به دست ما برسد و پس از آن علاوه بر واکسن خارجی که تعداد آن زیاد نخواهد بود، با واکسن داخلی کار را جلو می بریم و بدین سان سرعت واکسیناسیون بیشتر می شود.
به گزارش سرشیر به نقل از ایرنا، بر مبنای آخرین اعلام وزارت بهداشت، تابحال حدود سه میلیون و ۲۰۰ هزار دوز واکسن خارجی از چهار نوع واکسن اسپوتنیک روسیه، واکسن چینی، کوواکسین هند و آسترازنکا کره جنوبی وارد شده است.
وزارت بهداشت اعلام نموده، تابحال یک میلیون و ۳۷۸ هزار و ۷۴۴ نفر دوز اول واکسن کرونا و ۲۷۶ هزار و ۶۶۷ نفر هم دوز دوم را تزریق کرده و واکسینه شده اند. مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به یک میلیون و ۶۵۵ هزار و ۴۱۱ دوز رسید.
منبع:

1400/02/20
23:38:41
5.0 / 5
778
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , پزشك , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
سرشیر
سر شیر
سرشیر