سفر در روزهای عید فطر ممنوع می باشد

سفر در روزهای عید فطر ممنوع می باشد

به گزارش سرشیر معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت با تکیه بر ممنوعیت سفر در روزهای تعطیلات عید فطر اظهار داشت: برای پیشگیری از گسترش ویروس جهش یافته این کار ضروریست ازاین رو هر نوع سفر هوایی و زمینی ممنوع می باشد.به گزارش سرشیر به نقل از ایسنا، محسن فرهادی درباره محدودیت و ممنوعیت اعمال شده برای سفرهای عید فطر اظهار داشت: در مصوبه کلیه سفرها و عبور و مرور ممنوع اعلام شده است. البته بلیت برخی پروازها قبل تر فروخته شده است که باید وزارت راه و شهرسازی و سایر دستگاههای مرتبط تمهیداتی بیندیشند تا سفرها و مراودات بخصوص زمینی از روز سه شنبه (۲۱ اردیبهشت) ساعت ۲ بعدازظهر تا روز شنبه (۲۵ اردیبهشت) ممنوع شود.

وی اضافه کرد: در واقع این کار یک نوع قرنطینه تردد بین استانی است و هیچ سفری نباید صورت گیرد و اراده بر قطع سفرها است. دلیل این کار هم مشخص است، چونکه تردد جمعیت انتقال گونه های جدید ویروس کرونا که در استان هایی مانند یزد و... را تسهیل می کند و خدایی نکرده سفرها منجر به گسترش سوش های جهش یافته نشود.

فرهادی که در یک برنامه تلوزیونی صحبت می کرد، تصریح کرد: در مورد سفرهای جاده ای نیروی انتظامی مکلف شده است تا راه ها را ببندد و اجازه تردد ندهد. با برنامه های نیروی انتظامی طبیعتا هم باید خودرو را بازگرداند و هم اعمال جریمه صورت گیرد و این مورد شامل همه استان های کشور است و کاری به رنگبندی شهرها نداریم.

منبع:

1400/02/18
23:05:33
5.0 / 5
622
تگهای خبر: بهداشت , سفر , سلامت , كلیه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
سرشیر
سر شیر
سرشیر