محدودیت های كرونایی در كلاله تشدید شد

محدودیت های كرونایی در كلاله تشدید شد

سرشیر: فرماندار کلاله اظهار داشت که به جهت کم توجهی به رعایت شیوه نامه های بهداشتی ازسوی گروه های مختلف مردم و روند صعودی آمار مبتلایان، رنگ انتشار کرونا دراین شهرستان برای اولین بار امسال قرمز و مطابق آن محدودیت های در رابطه با این مناطق از امروز پنجشنبه آغاز و تشدید شد.


محمد ابراهیمی تودرواری روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: بی توجهی به شیوه نامه بهداشتی مورد نظر ستاد کرونا مانند استفاده از ماسک، پرهیز از حضور در تجمعات و رعایت فاصله گذاری اجتماعی سبب افزایش روند انتشار کرونا در شهرستان کلاله شده است.
وی اضافه کرد: الان ۳۵ بیمار کرونایی در بیمارستان رسول اکرم(ص) کلاله بستری هستند که ۱۵ نفر آنان به علت وخیم بودن وضعیت جسمانی در بخش مراقبت های ویژه نگهداری می شوند.
فرماندار کلاله افزود: روند صعودی آمار بستری شدگان کرونایی و افراد در حال گذران دوران نقاهت در منزل، از شامگاه ۱۳ اردیبهشت سبب تغییر رنگ این شهرستان از نارنجی به قرمز شد.
ابراهیمی تودرواری با اشاره به اینکه ادامه کم توجهی مردم به سفارش های بهداشتی، وضعیت نگران کننده ای را برای کلاله رقم خواهد زد، افزود: بازدیدهای میدانی حاکی از رعایت نکردن شیوه نامه بهداشتی توسط ۲۵ درصد از مردم این شهرستان دارد.
وی اضافه کرد: از امروز ۱۶ اردیبهشت فعالیت گروه های شغلی ۲، سه و چهار بجز کسب و کارهای ضروری و در رابطه با سلامت و تأمین مایحتاج عمومی مردم تعطیل و ورود و خروج خودرو های بومی و غیربومی به کلاله ممنوع می باشد.
فرماندار کلاله اظهارداشت: تردد خودرو های غیربومی که کد ملی مالک آن متعلق به این شهرستان نباشد، توسط دوربین های ترافیکی ثبت و اعمال قانون خواهند شد مضاف براینکه فعالیت بازار هفتگی کلاله هم تا بهبود شرایط ممنوع می باشد.
مطابق اعلام آخرین وضعیت کرونایی گلستان توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، الان شهرهای کردکوی و کلاله در وضعیت قرمز، گرگان، گنبدکاووس، بندرگز، بندرترکمن، علی آباد، رامیان، آزادشهر، مینودشت و گالیکش در وضعیت نارنجی و گمیشان، آق قلا و مراوه تپه در وضعیت زرد انتشار کرونا قرار دارند.
شهرستان کلاله افزون بر ۱۳۰ هزار نفر جمعیت دارد.


1400/02/16
17:55:24
5.0 / 5
800
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
سرشیر
سر شیر
سرشیر