تشریح الزامات واكسیناسیون عمومی كووید ۱۹ در گروه های بالای ۸۰ سال

تشریح الزامات واكسیناسیون عمومی كووید ۱۹ در گروه های بالای ۸۰ سال

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در نامه ای به روسای دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور، بر ضرورت اطلاع رسانی دقیق درمورد جزئیات واکسیناسیون عمومی کووید 19 در گروه های بالای 80 سال، تاکید نمود.


به گزارش روز سه شنبه گروه جامعه ایرنا به نقل از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، سعید نمکی در این نامه آورده است: بنا به گزارشات واصله برخی از سالمندان بالای ۸۰ سال در سراسر کشور خصوصاً شهرهای بزرگ به سبب عدم ثبت اطلاعاتشان در سامانه های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بوسیله مراکز جهت تزریق واکسن کووید ۱۹ دعوت نشده اند. با توجه به این که قرار بود به محض آغاز به کار سامانه جامع جدید، ثبت نام اینطور عزیزان انجام و با تعیین وقت قبلی دعوت شوند، ولی افراد یاد شده بدون اطلاع قبلی به مراکز مراجعه می کنند بدین سبب در این رابطه لازم است مواردی رعایت شود.

وی در این نامه تاکید کرده است: باید در سطح شبکه های شهرستان ها اطلاع رسانی گسترده صورت گیرد که به محض اعلام مشخصات سامانه جدید، این افراد ثبت نام نموده و سپس جهت تزریق واکسن دعوت شوند. به افراد بالای ۸۰ سال که باخبر نبوده اند و بدون هماهنگی مراجعه می نمایند، واکسن تزریق شده و در سامانه ثبت گردد تا این عزیزان گرفتار زحمت مضاعف نشوند. همین طور انجام واکسیناسیون در تمام روزهای هفته خصوصاً ایام تعطیل و پنجشنبه ها بدون وقفه و بصورت ۲ شیفت کماکان ادامه یابد.


1400/02/14
15:43:20
5.0 / 5
728
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , پزشك , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
سرشیر
سر شیر
سرشیر