توضیحات حناچی درباره ورود شهرداری برای خرید واكسن

توضیحات حناچی درباره ورود شهرداری برای خرید واكسن

به گزارش سرشیر شهردار تهران با بیان خسارت ماهانه ۱۰۰ میلیارد تومانی شهرداری تهران از کرونا درمورد تزریق واکسن به پرسنل شهرداری توضیحاتی ارائه نمود.


پیروز حناچی در گفتگو با ایسنا، با اشاره به تاثیرات کرونا بر فعالیتهای شهرداری تهران اظهار داشت: برآوردهای اولیه ما نشان داده است که ماهانه ۱۰۰ میلیارد تومان به علت کرونا هزینه کرده و یا کرونا باعث عدم النفع ما از امکانات شهرداری شده است.
وی ضمن اشاره به موارد عدم النفع شهرداری به علت انتشار کرونا با اشاره به اینکه ۹۰۰ مجموعه ورزشی متعلق به شهرداری تهران است که در این ایام تعطیل هستند، اضافه کرد: متروی تهران در شرایط عادی همچون روزهای پیش از سال نو، تعداد مسافرانش از یک میلیون نفر افزایش نیافت، در حالیکه ظرفیت عادی مترو پوشش حدود دو میلیون و ۲۰۰ هزار سفر در روز است و اتوبوسرانی هم وضعیت مشابه داشت و در اوج آزادشدن همه فعالیت ها با یک میلیون نفر مسافر، فعالیت می کرد.
حناچی اضافه کرد: همین حالا ظرفیت روزانه مترو و اتوبوس کمتر از ۶۰۰ هزار نفر مسافر است که همه این موارد جزء عدم النفع ما در شهرداری تهران به علت کرونا است که به صورت مستقیم و غیرمستقیم به شهرداری خسارت وارد می نماید.
شهردار تهران با اشاره به اینکه از سویی دیگر هم اکنون، آمار تدفین ۱۵۰ نفر در روز است که مدیریت کردن این شرایط دشوار می باشد ولی با این وجود مشکلی در بهشت زهرا(س) نداشتیم اظهار داشت: البته این مساله را هم مدیون خیرینی که به کمک ما در بهشت زهرا آمدند و هم کارکنان در آرامستان بهشت زهرا(س) هستیم.

طرح ورود شهرداری به خرید واکسن کرونا در شورای مدیران
وی در مورد زمزمه های ورود شهرداری به خرید واکسن کرونا برای پرسنل شهرداری تهران اظهار داشت: این مورد در شورای مدیران عنوان شد و دو نظر متفاوت در شهرداری داریم چونکه از سویی برخی معتقد بودند که شهرداری می تواند از این فرصت استفاده نماید و قابلیت خرید واکسن هم وجود دارد و در مقابل آن هم برخی معتقدند تا وقتی این امکان در دسترس همه مردم تهران نباشد، نباید از امکانات شهرداری برای صرفاً پرسنل استفاده نماییم.
شهردار تهران با اشاره به اینکه ما برای کارکنانی که به واسطه نوع فعالیتشان به واکسن احتیاج داشتند، واکسن تهیه و تزریق کردیم که این رویه هنوز به اتمام نرسیده است، افزود: کارکنانی که بیشترین مواجهه با کرونا ویروس را داشتند همچون کارکنان آرامستان، پاکبانها و... مرحله اول واکسن را دریافت نمودند که البته این روند هنوز کامل نشده است و این روزها بحث رانندگان حمل و نقل عمومی مان مظرح است که با ستاد کرونا مکاتبه کردیم تا این افراد هم در اولویت قرار بگیرند ولی برای سیستم اداری شهرداری این کار را نکردیم.
وی ادامه داد: شخصا ترجیحم این است که ما جزء نخستین ها برای دریافت واکسن نباشیم و وقتی همه مردم واکسن دریافت نمودند، ما هم واکسن دریافت نماییم و حتی اگر جزء آخرین ها باشیم به جایی برنمی خورد.1400/02/11
16:05:24
5.0 / 5
847
تگهای خبر: سفر , هزینه , ویروس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
سرشیر
سر شیر
سرشیر