توسط هیات امنای صرفه جویی ارزی انجام شد:

تأمین بیشتر از ۴ هزار دستگاه پزشكی برای بیمارستان ها از آغاز ۱۴۰۰

تأمین بیشتر از ۴ هزار دستگاه پزشكی برای بیمارستان ها از آغاز ۱۴۰۰

به گزارش سرشیر هیات امنای صرفه جویی ارزی با عنایت به درگیری بسیاری از بیمارستان های کشور با کرونا و بر مبنای اعلام نیاز دانشگاه های علوم پزشکی به تجهیزات سرمایه ای، با هماهنگی معاونت درمان وزارت بهداشت بیشتر از 4998 دستگاه پزشکی و تجهیزات سرمایه ای را برای این مراکز از آغاز سال ۱۴۰۰ تأمین کرد.


به گزارش روز دوشنبه ایرنا از وزارت بهداشت، هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران با عنایت به نیاز مراکز درمانی تجهیزات در ارتباط با بخش مراقبت های ویژه همچون تخت های CCU و ICU، دستگاههای BIPAP و کمک تنفسی را برای دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور طی چند هفته اخیر تأمین و ارسال کرده است.
بر اساس این گزارش تابحال حدود یک هزار و ۳۳۳ عدد از انواع تخت شامل CCU و ICU، تخت های اتاق عمل، تخت بستری اطفال و بزرگسالان و تعداد ۶۷۰ دستگاه ونتیلاتور برای کمک به بیماران مبتلا به کرونا به همراه سایر تجهیزات و ملزومات مورد نیاز برای این مراکز طی چند هفته اخیر تأمین و ارسال شده است.
همچنین سایر تجهیزات تأمین شده برای مقابله با کرونا توسط هیات امنای صرفه جویی ارزی عبارتند از دستگاههای اکسیژن ساز، ونتیلاتور، مانیتور علایم حیاتی، پالس اکسیمتر، دستگاههای BIPAP و CPAP است.
منبع:

1400/02/07
18:28:21
5.0 / 5
894
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
سرشیر
سر شیر
سرشیر