در نشست ستاد استانی مقابله با كرونا در بوشهر مطرح شد:

ادارات حساسیت بیشتری در مقابله با كرونا داشته باشند

ادارات حساسیت بیشتری در مقابله با كرونا داشته باشند

به گزارش سرشیر بوشهر استاندار بوشهر اظهار داشت: مدیران دستگاههای اجرایی به منظور رعایت پروتکلهای بهداشتی، ضمن اجرای دقیق دستورالعمل ها، نسبت به محدود کردن جلسات اداری هم اقدام نمایند.


عبدالکریم گراوند در نشست ستاد استانی مقابله با کرونا ضمن اشاره به شیوع گسترده کرونا و شرایط حساس مقابله با این بیماری در استان اظهار نمود: برای مقابله و پیشگیری از گسترش بیش از اندازه کرونا، دستگاههای اجرایی و ادارات هم باید با جدیت به وظایف خود برای مقابله با کرونا عمل کنند.
وی تصریح کرد: ادارات حساسیت بیشتری برای مقابله با کرونا و رعایت پروتکلهای بهداشتی داشته باشند و با جدیت نسبت به کنترل و نظارت بر پروتکلهای بهداشتی اقدام نمایند.
استاندار بوشهر با اشاره به اینکه دستگاههای اجرایی در حوزه روابط کار، نقش و وظیفه خویش را برای مقابله با کرونا انجام دهند، خاطرنشان کرد: مدیران دستگاههای اجرایی به منظور رعایت پروتکلهای بهداشتی، ضمن اجرای دقیق دستورالعمل ها، نسبت به محدود کردن جلسات اداری هم اقدام نمایند.
گراوند خاطرنشان کرد: انتظار داریم مدیران دستگاههای اجرایی ضمن اجرای دقیق محدودیت های اعلام شده، نهایت همکاری را با دانشگاه علوم پزشکی برای مقابله و پیشگیری از گسترش کرونا در استان داشته باشند.
خطر بزرگی که استان بوشهر را در این فصل سال تهدید می کند
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر هم ضمن اشاره به شرایط حساس و خطرناک انتشار کرونا در کشور اظهار داشت: تا روز گذشته 45 هزار بستری ناشی از مبتلا شدن به کرونا در کشور ثبت شده و 2700 بیمار جدید به بستری ها کرونایی اضافه شده است.
سعید کشمیری با اشاره به اینکه نباید اجازه دهیم بیمار جدید در استان اضافه شود، اظهار داشت: کارخانه تولید بیماری را باید تعطیل نماییم، این کارخانه های تولید بیماری شامل، برگزاری مراسم های مذهبی، عروسی ها، جلسات طولانی مدت اداری، آموزشگاه های مختلف و.. است.
کشمیری افزود: خطر بزرگی که استان بوشهر را در این فصل سال تهدید می کند، استفاده از کولرهای گازی است، همینطور از مدیران استانی و شهرستانی انتظار داریم که کنترل و نظارت بر پروتکلهای بهداشتی در محل خدمتی را با جدیت و حساسیت بیشتری دنبال کنند.
دبیر ستاد مقابله با کرونا در بوشهر اظهار داشت: برای مقابله با کرونا در استان، روزانه 2 میلیون لیتر اکسیژن در استان تولید می نماییم، هر بیمار کرونایی در هر دقیقه به 10 لیتر اکسیژن نیاز دارد.
وی افزود: در 14 ماه گذشته 10 دستگاه اکسیژن ساز در استان، نصب، راه اندازی یا تعمیر شده که قیمت هر دستگاه 2 میلیارد تومان است.
به گفته رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر برگزاری دورهمی ها در فضای بسته خطر مهم مبتلا شدن به کرونا است. سعید کشمیری تصریح کرد: از مدیران دستگاههای اجرایی انتظار داریم نهایت همکاری و جدیت را برای رعایت پروتکلهای بهداشتی به منظور پیشگیری از تولید بیماری در استان داشته باشند.
منبع:

1400/01/31
19:34:59
5.0 / 5
593
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , پزشك , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
سرشیر
سر شیر
سرشیر