وزیر بهداشت:

متخلفان تزریق واكسن كرونا خارج از ضابطه، به مراجع قضایی

متخلفان تزریق واكسن كرونا خارج از ضابطه، به مراجع قضایی

به گزارش سرشیر وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار داشت: واکسن کرونا را به زحمت در این اوضاع بحرانی تهیه کرده ایم که به افراد بر مبنای اولویت های سند ملی واکسیناسیون کووید ۱۹ تزریق شود و هر یک مورد اگر خارج از ضابطه باشد، حتما مورد بازخواست و معرفی به مراجع قضایی قرار خواهد گرفت.


به گزارش سرشیر به نقل از وزارت بهداشت، سعید نمکی روز دوشنبه در چهاردهمین اجلاس مجازی روسای دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی سراسر کشور اضافه کرد: مردم را دریابید. گروهی از مردم در خانه ماندند و سفر نکردند، اما گروهی هم گوش نداده و به سفر رفتند. نباید به سبب عدم پیروی از سفارش ها، مردم را تنها بگذاریم. قسم خورده ایم به مردم رسیدگی نماییم، حتی آنهایی که امکان دارد پروتکل ها را شکسته باشند.
تزریق ۵ روزه یک میلیون دوز واکسن کرونا
وی اظهار نمود: خودتان را برای تزریق ۵ روزه یک میلیون دوز واکسن کرونا در چارچوب فاز یک سند ملی واکسیناسیون کووید۱۹ آماده و به سرعت برنامه ریزی کنید. نباید در این فرایند دقت تان را کاهش دهید. از روسای دانشگاه ها و معاونان بهداشت و درمان دانشگاه ها می خواهم که حتما دقت کنند. مبادا کسی که در اولویت نیست، واکسن تزریق کند و درصورتیکه اتفاقی بیفتد که منجر به بی عدالتی در نظام سلامت شود را نخواهم بخشید.
وزیر بهداشت اضافه کرد: دانشگاه های علوم پزشکی باید از سیاست زدگی دور باشند.
اصرار بی وقفه بر اجرای پروتکلهای بهداشتی
وی بیان نمود: حتما باید بر اجرای پروتکلهای بهداشتی اصرار بی وقفه داشته باشید. رئیس دانشگاه علوم پزشکی مسئول ایستادگی بر اجرای پروتکل ها است و اگر جایی پروتکل شکنی شد، حتما به مقامات ذی صلاح همچون دادستان ها و مقامات استانی منعکس و به بنده هم رونوشت کنید. امروز روز مماشات نیست و مصالحه کردن با جان مردم، کار بسیار فریب کارانه و خیانت کارانه ای است. بر اجرای پروتکل ها بایستید، چون هر قدر اجرای پروتکل ها ضعیف تر شود، آمار مبتلا شدن و مرگ و میر بالاتر خواهد رفت.
ضرورت توسعه مراکز ۱۶ ساعته و سرپایی
وزیر بهداشت اظهار نمود: حتما باید درمانگاه ها و مراکز سرپایی را به اندازه کافی توسعه دهیم. مردم نباید سرگردان شوند و باید به این مراکز دسترسی داشته باشند. تمامی دانشگاه های علوم پزشکی باید مراکز ۱۶ ساعته را توسعه دهند تا در این مراکز امکان تست و عرضه داروهای ضد ویروس وجود داشته باشد، همینطور اطلاع رسانی مناسبی هم دراین زمینه به مردم عرضه شود.
تزریق منابع برای تجهیز سریع تخت های بیمارستانی
نمکی اظهار داشت: این افتخار که هیچ بیماری نباید پشت درب هیچ بیمارستانی سرگردان شود، باید همواره برای جمهوری اسلامی ایران باقی بماند. در اوج پیک قبلی حدود ۲۳ هزار بیمار داشتیم، اما امروز از مرز ۴۴ هزار بیمار رد می شویم، آن هم در روزهایی که در اوج پیک بیماری نیستیم. امروز خوشبختانه جلسه خوبی با رئیس جمهور، رئیس سازمان برنامه و بودجه و رئیس کل بانک مرکزی، داشتیم و قرار شد که از امروز تزریق منابع برای تجهیز سریع تر تخت های بیمارستانی آغاز شود.
وی افزود: کاهش مرگ و میر برای ما بسیار مهم می باشد. در کاهش مرگ و میر دو پدیده یعنی میزان مراقبت از بیماران و هم حجم بیمار اثرگذار است. در مورد پروتکل ها و شیوه های موثر درمانی از روز اول به دنبال این بودم که از تجارب دانشگاه های موفق تر و بیمارستان هایی که مرگ و میر کمتری داشته اند، استفاده نمائیم.
وزیر بهداشت اظهار نمود: کار کردن در حوزه سلامت بخصوص در ماه مبارک رمضان از اعمال ویژه و با اجر و ثواب است. در این ماه حتی نفس کشیدن عبادت است، اما آرام کردن نفس های گرفته و بازگرداندن نفس های سخت به سمت نفس های آرام تر عبادتی خداپسندانه تر است.منبع:

1400/01/30
20:27:48
5.0 / 5
524
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
سرشیر
سر شیر
سرشیر