رییس دانشگاه علوم پزشكی كرمانشاه:

۲هزار تخت بیمارستانی برای پیك چهارم كرونا در كرمانشاه پیش بینی شده است

۲هزار تخت بیمارستانی برای پیك چهارم كرونا در كرمانشاه پیش بینی شده است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با اشاره به شروع پیک چهارم کرونا در استان و بیان اینکه هنوز به قله آن نرسیده‎ ایم، اظهار داشت: 2 هزار تخت بیمارستانی برای این پیک پیش بینی و آماده شده است.


به گزارش سرشیر به نقل از ایرنا، دکتر «محمودرضا مرادی» روز جمعه در ستاد استانی مقابله با کرونا کرمانشاه که با حضور وزیر بهداشت در سالن شهدای دولت استانداری برگزار شد، گفت: اگر روند شیوع بیماری به همین شکل باشد پیش بینی می شود تعداد بیماران بستری تا هزار و ۸۰۰ نفر هم برسد.
وی افزود: در صورتی هم که هزار و ۸۰۰ بیمار بستری در مراکز درمانی داشته باشیم به حدود ۶۰۰ تخت "آی سی یو" هم نیاز پیدا خواهیم کرد.
مرادی در عین حال از بستری بودن ۷۹۴ نفر در استان تا بامداد امروز به سبب مبتلاشدن به کرونا آگاهی داد و اظهار داشت: ۱۳۲ نفر این افراد در بخش آی سی یو بستری هستند و ۲۰ نفر هم در بخش ایزوله قرار دارند.
رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه از انجام روزانه هزار و ۵۰۰ تست "پی سی آر" در ۲۰ مرکز ۱۶ ساعته استان نیز آگاهی داد و اظهار داشت: تعداد تست های به عمل آمده که تا اختتام اسفند سال قبل ۴۲ هزار و ۶۷۷ مورد بود تا روز ۲۴ فروردین به ۶۵ هزار و ۵۶۵ مورد رسیده است.
وی همین طور با اشاره به افزایش مرگ و میرها در پیک های گذشته، اظهار داشت: در پیک اول بیشترین مرگ و میر به ۶ مورد در یک روز رسید، در پیک دوم به ۱۰ مورد و در پیک سوم به ۲۴ مورد در روز رسید.
مرادی یادآوری کرد: اکنون ۱۶ دستگاه اکسیژن ساز در بیمارستان ها و مراکز درمانی سطح استان وجود دارد که امیدوارم با مساعدت وزارت بهداشت و درگیری کرمانشاه با پیک چهارم این تعداد افزایش یابد.
رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه یکی از اقدامات صورت گرفته برای پیش گیری از شیوع بیشتر کرونا را انجام تست پی سی آر از افرادی عنوان نمود که از مرزهای استان کرمانشاه قصد ورود به کشور را داشتند عنوان نمود و اظهار داشت: در صورتیکه نتیجه این آزمایش منفی بود اجازه ورود به آنها داده می شد.
وی همین طور به برخی مشکلات پیش رو استان اشاره نمود و اظهار داشت: یکی از آنها کمبود تخت آی سی یو است که امیدوارم وزارت بهداشت کمک های لازم را دراین زمینه به کرمانشاه داشته باشد.
مرادی در آخر و با اشاره به نیاز کرمانشاه به اعتبار ۸۰۰ میلیارد تومانی برای مقابله با کرونا در نیمه نخست امسال، اظهار داشت: برای خدمات دهی بهتر به بیماران مبتلا به کرونا نیاز به جذب ۲۷۴ نیروی جدید شامل پرستار، کمک پرستار و نیروی خدماتی داریم.
توزیع ۹۰۰ هزار بسته معیشتی در طرح شهید سلیمانی
فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم (ص) کرمانشاه نیز در این نشست با اشاره به اجرای طرح موفق شهید سلیمانی، اظهار داشت: در این طرح با کمک و مشارکت دیگر دستگاهها ۹۰۰ هزار بسته معیشتی میان خانوارهای نیازمند در چند مرحله توزیع شد.
سردار سرتیپ پاسدار «بهمن ریحانی» گفت: توزیع ۶۰۰ هزار بسته کمک آموزشی و تهیه ۴۷۹ جهزیه برای دختران دم بخت که از نظر مالی در مضیقه بودند، از دیگر اقدامات صورت گرفته بود.
وی همین طور از آزاد کردن ۴۱۰ زندانی جرایم غیرعمد در روزهای کرونا آگاهی داد و اظهار داشت: ۵۴ واحد مسکونی نیز تعمیر و در اختیار صاحبانشان قرار گرفت.
سردار ریحانی همین طور با اشاره به شناسایی ۱۰ محله پرخطر، یادآوری کرد: بسته های بهداشتی لازم میان ساکنان این محله ها همچون پنج میلیون عدد ماسک توزیع شد.


1400/01/27
21:46:46
5.0 / 5
537
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
سرشیر
سر شیر
سرشیر