دفترچه بیمه سلامت از اردیبهشت ماه حذف می شود

دفترچه بیمه سلامت از اردیبهشت ماه حذف می شود

مدیرکل بیمه سلامت مازندران گفت دفترچه بیمه سلامت با هدف استقرار دولت الکترونیک و ارائه خدمات بصورت الکترونیکی از اول اردیبهشت ماه بصورت تدریجی حذف می شود.


به گزارش روابط عمومی اداره کل بیمه سلامت مازندران، دکتر رسول ظفرمند افزود که بر این اساس چاپ دفترچه بیمه سلامت در صندوق بیمه سلامت همگانی از شروع اردیبهشت، صندوق روستائیان از شروع خرداد و سایر صندوق ‏ها از شروع تیر ماه متوقف خواهد شد.
وی توضیح داد: در مرحله اول حذف دفترچه ها، جلد دفترچه که حاوی اطلاعات هویتی بیمه شده است در اختیار وی قرار می گیرد تا اطلاعات وضعیت بیمه ای خودش را در اختیار داشته باشد و نسخه نویسی الکترونیکی هم برمبنای مشخصات هویتی مندرج در جلد دفترچه انجام می شود.
او اضافه کرد: طبق تمهیداتی که اندیشده شد، برای آن دسته از بیمه شدگانی هم که دفترچه ندارند و یا بهر دلیلی امکان نسخه نویسی الکترونیک وجود نداشته باشد، پزشک می تواند با بهره گیری از سربرگ خود و با درج کد ملی، نام و نام خانوادگی بیمار و تاریخ ویزیت در قالب دستورالعمل های موجود اقدام نماید و داروخانه ها و مراکز پاراکلینیک نیز موظف به پذیرش و ارائه خدمات به این دسته از بیمه شدگان هستند.
ظفرمند اظهار داشت: اکنون دسترسی به سامانه نسخه الکترونیک بیمه سلامت برای تمامی پزشکان طرف قرارداد بخش خصوصی فراهم شده و این پزشکان می توانند نسبت به تجویز الکترونیک اقدام نمایند.
وی اضافه کرد: بمنظور ایجاد انگیزه جهت تجویز الکترونیک، مطالبات آن دسته از پزشکانی که مبادرت به ثبت نسخه الکترونیک می کنند ظرف مدت ۱۰ روز از اختتام ماه و بصورت ۱۰۰ درصد پرداخت می شود.
مدیرکل بیمه سلامت مازندران با بیان این که دسترسی داروخانه ها مراکز پاراکلینیک و به سامانه نسخه الکترونیک بیمه سلامت فراهم گشته است، اظهار داشت: این مراکز امکان واکشی نسخه الکترونیک تولید شده را خواهند داشت و تا زمان ثبت کلیه نسخه بصورت آنلاین توسط پزشکان، مراکز ارائه دهنده خدمت می توانند نسخه کاغذی را در سامانه ثبت کنند.
وی اضافه کرد: آن دسته از مطالبات موسساتی هم که بصورت برخط ثبت شده باشند، دارای اولویت پرداخت خواهند بود.
مدیرکل بیمه سلامت مازندران همین طور اعلام نمود که باتوجه به استمرار شیوع ویروس کرونا و لزوم کاستن از مراجعات بیمه شدگان به دفاتر پیشخوان، پوشش بیمه ای بیمه شدگان صندوق های کارکنان دولت، روستاییان، سلامت همگانی و ایرانیان (صرفاً بیمه شدگان بیمار خاص) که تاریخ اختتام اعتبار سیستمی آنها از ۰۱‏/۰۱‏/۱۴۰۰ به بعد می باشد، بصورت خودکار تا تاریخ ۳۱‏/۰۶‏/۱۴۰۰ در سامانه معتبر می شوند.
بر اساس آمارهای رسمی، حدود نیمی از جمعیت سه میلیون و ۳۰۰ هزار نفری مازندران زیر پوشش بیمه سلامت قرار دارند.
بیمه سلامت مازندران سالانه بیش از هفت هزار میلیارد ریال برای هزینه درمان بیمه شدگان به بالای ۲ هزار و ۳۰۰ مؤسسه درمانی طرف قرارداد استان پرداخت می کند.


1400/01/26
18:19:26
5.0 / 5
640
تگهای خبر: آنلاین , پزشك , تولید , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
سرشیر
سر شیر
سرشیر