روزانه تا 350 نفر به بیماران كرونایی دزفول اضافه می شود

روزانه تا 350 نفر به بیماران كرونایی دزفول اضافه می شود

سرشیر: رئیس دانشگاه علوم پزشکی دزفول با اشاره به اینکه از مجموع تست های روزانه پی. سی.آر در دزفول، ۲۵۰ تا ۳۵۰ تست مثبت شناسایی می شود اظهار داشت: این آمار نشان داده است تا حداقل ۱۰ روز دیگر نمی توانیم از این موج سهمگین خارج شویم.


علی قمیشی روز چهارشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا بیان نمود: درصد بالایی از تست های کرونا مثبت است و آمار بیماران مبتلا به کرونا در این شهرستان همچنان صعودی است.
وی اظهار داشت: برخی افراد در این شهرستان علائم دارند ولی تست نمی شوند با این احتساب، طبق آمار غیررسمی روزانه بین ۵۰۰ تا ۶۰۰ نفر به بیماران کرونایی شهرستان دزفول اضافه می شود.
وی ادامه داد: هرچه میزان مبتلا شدن به کرونا بیشتر باشد میزان ورودی به بیمارستان هم بیشتر است و هرچه میزان ورودی به بیمارستان بیشتر باشد میزان فوتی ها هم بیشتر است.
قمیشی با اشاره به اینکه متناسب با بستری بیماران فوتی هم داریم اظهار داشت: متاسفانه هنوز هم شاهد برگزاری آیین عروسی و عزا و مشارکت سایران در این آیین ها هستیم که جای تعجب دارد؛ برگزاری چنین آیین هایی در شرایط کنونی به علت به خطر انداختن جان سایر افراد باید جرم تلقی شود.
رییس دانشگاه علوم پزشکی دزفول افزود: برای اولین بار در ۱۴ ماه گذشته تمام نیروهایی که منطبق با پرستاری بودند از حوزه بهداشت، آموزشی و هیات علمی را در بیمارستان بزرگ دزفول متمرکز کردیم و همه نیروها به صورت اضافه خدمت مشغول کارند تا بتوانیم جوابگوی موج سهمگین بیماری باشیم.
وی با اشاره به اینکه روزانه حدود ۱۷۰ بیمار هم از خدمات درمانی سرپایی بیمارستان بزرگ دزفول بهرهمند می شوند اظهار داشت: از ظرفیت پزشکان و پرستاران بیمارستان های نظامی دزفول هم استفاده، و درخواست نیرو کردیم که در حد توان انجام نیرو اعزام شد؛ آمادگی لازم وجود دارد تا در صورت نیاز بیماران عادی را در بیمارستان های نظامی تیپ ۲ و پایگاه چهارم شکاری دزفول مستقر نماییم تا تمام ظرفیت بیمارستان بزرگ دزفول را در اختیار بیماران کرونایی قرار دهیم.
قمیشی اضافه کرد: روز گذشته هم یک بخش بیمارستان دزفول با ظرفیت ۳۵ نفر به درمان بیماران کرونایی اضافه کردیم و پذیرش بیماران در این بخش هم شروع شد.
شرایط دزفول بحرانی و اضطراری است
وی با اشاره به اینکه الان ۱۴ بخش بیمارستان بزرگ دزفول در حال خدمات رسانی به بیماران کرونایی هستند افزود: دزفول الان در بدترین شرایط کرونایی یک سال و نیم گذشته قرار دارد؛ شرایط کرونایی این شهرستان بحرانی و اضطراری است و با آمار بسیار زیاد رجوع بیماران روبه رو هستیم و بیشتر مراجعان دارای شرایط پیشرفته بیماری را دارند.
وی افزود: علائم بیماران شدیدتر از گذشته است که به مراقبت بیشتری نیاز دارند؛ تعداد بیماران بیشتری احتیاج به بستری دارند و مدت زمان بستری آنها هم بیشتر از گذشته است.
قمیشی اظهار داشت: در تلاشیم تا امکانات و فضای بستری بیشتری فراهم آوریم و پزشکان و کادر درمان هم تلاش می کنند خدمات درمانی را سریع ارائه کنند تا بیماران سریعتر مرخص شوند.
وی ادامه داد: متاسفانه کل کشور درگیر این ویروس می باشد و شرایط در بیشتر شهرها به همین صورت است و ظرفیت ها تکمیل شده و پرستاران به صورت کامل به کار گرفته شده اند.
شهرستان دزفول الان در شرایط قرمز کرونایی قرار دارد.
منبع:

1400/01/25
21:48:33
5.0 / 5
801
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
سرشیر
سر شیر
سرشیر