۳۰۰ ناشر متقاضی حضور در نمایشگاه مجازی قرآن هستند

۳۰۰ ناشر متقاضی حضور در نمایشگاه مجازی قرآن هستند

به گزارش سرشیر با گذشت 2 روز از آغاز ثبت نام ناشران کتاب های دینی و قرآنی برای حضور در اولین نمایشگاه مجازی قرآن کریم، ۳۰۰ ناشر درخواست خود برای حضور در این نمایشگاه را ارسال کرده اند.به گزارش روز چهارشنبه گروه فرهنگی ایرنا از معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، ثبت نام برای حضور ناشران کتب دینی و قرآنی و مؤسسات و مراکز قرآنی و دینی از ۲۳ فروردین شروع شده و تا ۲۷ این ماه ادامه دارد و بر همین مبنا تا آخر روز دوم از مهلت در نظر گرفته شده برای ثبت نام ناشران و موسسات و مراکز قرآنی، ۳۰۰ ناشر و ۳۰ موسسه قرآنی در اولین نمایشگاه مجازی قرآن کریم ثبت نام کرده اند.

استان تهران با ۱۲۱ ناشر و قم با ۷۱ ناشر بیشترین سهم را در این آمار به خود اختصاص داده اند. با عنایت به مهلت باقیمانده پیشبینی می شود این رقم بسیار بیشتر شود.

مرتضی خدمتکار مدیر کل دفتر تبلیغ و ترویج معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی روز یکشنبه از شروع به کار نمایشگاه مجازی قرآن کریم از ۱۱ اردیبهشت مصادف با هجدهم ماه مبارک رمضان و فعالیت این نمایشگاه به مدت ۱۰ روز در فضای مجازی اطلاع داده بود.

خدمتکار اضافه کرد: در این نمایشگاه مجازی دو بخش اصلی فروشگاهی و محتوایی وجود دارد که بخش فروشگاهی به فروش کتاب های چاپی در حوزه دین و دفاع مقدس اختصاص دارد. به عبارت دیگر امکان عرضه و فروش تمام کتاب های در ارتباط با دین و حوزه دفاع مقدس که ناشران از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مجوز چاپ گرفته باشند، فراهم گشته است.

وی درباره بخش محتوایی نمایشگاه قرآن اظهار داشت: تلاش داریم تا مجموعه های شاخص و ممتاز را که در فضای مجازی خدماتی عرضه می دهند، شناسایی کرده و زمینه حضور آنها را در نمایشگاه مجازی قرآن فراهم نماییم و تمام موسسات و مراکز قرآنی و دینی در که در بستر فضای مجازی فعالیت دارند، در این نمایشگاه حضور خواهند داشت.
تمام ناشرانی که در نمایشگاه مجازی قرآن شرکت می کنند، ملزم خواهند شد که ۲۰ درصد تخفیف برای تمام محصولات خود در نظر بگیرند. البته ناشران می توانند برای ثبت نام به سامانه خانه کتاب رجوع کنند و موسسات قرآنی می توانند در سامانه معاونت قرآن و عترت ثبت نام اولیه را انجام دهند ولی سامانه نمایشگاه مجازی قرآن ۱۱ اردیبهشت در دسترس خواهد بود.

به گزارش سرشیر به نقل از ایرنا، نمایشگاه بین المللی قرآن کریم تا سال ۹۸ بیست و هفت دوره توسط معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در ماه مبارک رمضان برگزار می شد که از سال قبل به علت شیوع کرونا این نمایشگاه برگزار نشد و سال جاری به به صورت مجازی میزبان علاقه مندان خواهد بود.

شیوع و همه گیری بیماری کرونا در خیلی از کشورهای جهان سبب شده که برگزاری جشنواره ها و نمایشگاههای بزرگ و بخصوص بین المللی از حالت فیزیکی به فضای مجازی تغییر کند. هرچند برگزاری خیلی از رویدادهای بزرگ فرهنگی و هنری بین المللی هم گاها لغو و برگزاری آنها به آینده موکول شده است.

آنچه حائز اهمیت می باشد اینکه امروز در شرایط موجود همه گیری کرونا، استفاده و حضور در فضای مجازی فرصتی را فراهم نموده تا مخاطبان ضمن رعایت دستورالعمل های بهداشتی و عمل به خانه ماندن بتوانند از این فضا به نحو احسن استفاده کنند.

استقبال چشم گیر مخاطبان از برگزاری اولین نمایشگاه مجازی کتاب تهران، برخی جشنواره های بین المللی فرهنگی و هنری فجر و... در کشور نشان داد که برگزاری رویدادهای فرهنگی و هنری چه به صورت حضوری و چه مجازی، مخاطبان و علاقه مندان خودش را دارد؛ هیچگاه تعطیل بردار نیستند و فضای مجازی می تواند جایگزین خوبی برای پویایی آنها باشد.

منبع:

1400/01/25
12:12:59
5.0 / 5
675
تگهای خبر: بهداشت , خدمات , محصول
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
سرشیر
سر شیر
سرشیر