با افزایش شهرهای قرمز رادیو سلامت چه می كند؟

با افزایش شهرهای قرمز رادیو سلامت چه می كند؟

مدیر رادیو سلامت با تکیه بر پرداختن به مبحث کرونا از زوایای متفاوت در برنامه های این شبکه اعلام کرد، ما هم نفس مدافعان سلامت، در کنار مردم می مانیم و مسئولیت مان را بعنوان رسانه تخصصی با همراهی متخصصان مختلف حوزه های مختلف پزشکی روانشناسی جامعه شناسی انجام می دهیم.


به گزارش سرشیر به نقل از روابط عمومی رادیو سلامت، صدیقه اعتمادسعید، مدیر رادیو سلامت در پاسخ به این سؤال که با عنایت به افزایش شهرهای قرمز و نارنجی در ایام اخیر این شبکه رادیویی چگونه عمل خواهد کرد؟ توضیح داد: ویروس کرونا، این موجود ریز پرمخاطره دیگر برای همه مردم دنیا نامی شناخته شده است و کشور ما هم از اواخر سال ۹۸ درگیر این ویروس مخوف شد و تا به امروز منجر به صدمه و فوت خیلی از مردم شریف مان شده است. رادیو سلامت بعنوان یکی از شبکه های تخصصی معاونت صدا با شیوع این ویروس و پیش از آمدن به ایران در چارچوب برنامه های متفاوت، اطلاع رسانی و افزایش دانش جامعه را بعنوان اولویت اصلی در دستور کار خود قرار داد، تا مردم نسبت به این ویروس که احتمال اپیدمی جهانی وجود داشت بدون آنکه وحشت زده شوند و رفتارهای هیجانی نشان بدهند، به تغییر سبک زندگی توجه نمایند و راههای پیشگیری در رویارویی با کوویید ۱۹ را بدانند.
وی افزود: بنابراین کارشناسان برنامه های رادیو سلامت که معمولاً از پزشکان و متخصصان اعضای هیات علمی دانشگاههای علوم پزشکی هستند با زبان نرم آغاز به آگاه سازی کردند. در شرایطی که دو خصوصیت نوپدیدگی و جهان گستری کرونا جامعه ما را در معرض ناشناختگی های جدید قرار داد و مخاطبان رسانه از اینفودمی رنج می بردند به صورتی که افراد فعال و کاربران فضاهای مجازی دوشادوش ویروس به تبادل اطلاعات درباره این بیماری می پرداختند و جامعه قربانی ویروس کرونا، با یک شبه ویروس دیگری هم بعنوان اطلاعات غلط روبه رو بود.
مدیر رادیو سلامت خاطرنشان کرد: هدف ما در این شبکه فراهم کردن بستر اطلاعاتی صحیح در حوزه بیماری کرونا بود. رادیو سلامت بعنوان رسانه مرجع با شفافیت در انتشار اطلاعات پزشکی و روانشناسی با سرعت، دقت و پایداری پیام در تولید و توزیع موضوعات علمی و مقابله با شبه علم و اطلاعات غیر دقیق وارد عمل شد. مقابله با اینفودمی یک اولویت رسانه ای بود. در این راستا برنامه سازان مرتب با دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور، بیمارستان ها و مدافعان سلامت در ارتباط بودند تا تازه ترین اطلاعات در حوزه این بیماری در اختیار مردم گذاشته شود.
اعتمادسعید ضمن اشاره به برنامه ها توضیح داد: تولید و پخش این برنامه ها از اواخر ۹۸ آغاز شد و اولویت مان در برنامه های سال ۹۹ رادیو سلامت هم پرداختن به مبحث کرونا از زوایای متفاوت بود. ایجاد امید در جامعه و قدردانی از مدافعان سلامت محورهای اصلی برنامه سازی در رادیو سلامت بود، . بنابراین مردم به واسطه برنامه های متفاوت رادیو سلامت سوالات خودشان را از مدافعان سلامت جویا می شوند. این سیاست و روند برنامه سازی در سال ۱۴۰۰ هم ادامه خواهد داشت و موضوعات حوزه پسا کنترل کرونا و توفیقات علمی در حوزه تجهیزات و دارو در کنترل کرونا خصوصا تولید واکسن ایرانی مقابله با کرونا که یکی از جدی ترین مصادیق مطالبه رهبر معظم انقلاب در مورد تولید ملی است، از اولویت های سال پیش رو است.
او در آخر اظهار داشت: ما هم نفس مدافعان سلامت، در کنار مردم می مانیم ومسئولیت مان را بعنوان رسانه تخصصی با همراهی متخصصان مختلف حوزه های مختلف پزشکی روانشناسی جامعه شناسی انجام می دهیم.
منبع:

1400/01/18
12:20:38
5.0 / 5
840
تگهای خبر: بیمارستان , پزشك , تخصص , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
سرشیر
سر شیر
سرشیر