رئیس شبكه بهداشت دشتی:

روند مبتلاشدن به كرونا در این شهرستان صعودی است

روند مبتلاشدن به كرونا در این شهرستان صعودی است

به گزارش سرشیر رئیس شبکه بهداشت و درمان دشتی استان بوشهر اظهار داشت: شمار مبتلایان و بستری های در بخش ویژه کرونای بیمارستان زینبیّه(س) شهر خورموج مرکز این شهرستان روند صعودی دارد، طوریکه ظرفیت این بخش در حال تکمیل شدن است.


پرویز احمدی روز سه شنبه در نشست ستاد مقابله با کرونا شهرستان دشتی با اشاره به افزایش چشم گیر مبتلایان به کرونا در فروردین ماه جاری اضافه کرد: با وجود تاکیدهای فراوان، به سبب رعایت نکردن پروتکلهای بهداشتی به ویژه تشکیل دورهمی ها و حضور در تجمع ها، همگام با افزایش موارد ابتلای به کرونا شاهد افزایش موارد بستری مبتلایان در بخش ویژه کرونا هستیم.
وی افزود: سهل انگاری در استفاده از ماسک، حضور در تجمع هایی نظیر مراسم عروسی و تشییع جنازه و تشکیل مجالس مهمانی و دورهمی با اهمیت ترین عوامل شکل گیری زنجیره های انتقال کرونا است.
احمدی اشاره کرد: در صورت پایبند نبودن به سفارش های پیشگیرانه کرونا و ادامه روند صعودی مبتلایان و موارد بستری، شاهد روزهای سختی در حوزه سلامت شهرستان خواهیم بود که می تواند خسارت جبران ناپذیری را برای مردم و خانواده ها درپی داشته باشد.
فرماندار دشتی اظهار داشت: در فروردین ماه امسال شاهد روند صعودی بیماران کرونا در دشتی بوده ایم و بیماری کرونا در این شهرستان حالت انفجاری و جهشی دارد که عامل اصلی آنها دورهمی های خانوادگی و مراسم تشیع وختم و عروسی است.
عبدالله نادری اضافه کرد: در هفته گذشته در چند مورد دورهمی خانوادگی ۲۲ نفر در شهرهای کاکی و شنبه به کرونا مبتلا شده اند.
وی افزود: شمار مبتلایان به کرونا در دشتی در فروردین ماه امسال نسبت به ماه گذشته بیش از چهار برابر شده است.
فرماندار دشتی اشاره کرد: باید نظارت و بازرسی ها تشدید و از برگزاری هرگونه مراسم ختم و عرووسی پرهیز شود.
وی اضافه کرد: هر اداره و نهادی که پروتکلهای بهداشتی را رعایت نکند برخورد خواهد شد و مسئولیت این امر با مدیر دستگاه مربوطه است.
نادری بیان کرد: از امروز همه مسیرهای منتهی به آرامستان های شهرستان بسته می شود و از هرگونه تجمع برای تشییع و مراسم ختم جلوگیری خواهد شد.
شهرستان دشتی با ۸۶ هزار نفر جمعیت در۸۰ کیلومتری جنوب بوشهر واقع است.منبع:

1400/01/17
16:26:25
5.0 / 5
548
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
سرشیر
سر شیر
سرشیر