درخواست وزیر بهداشت برای توقف یك هفته ای رفت و آمد با تركیه

درخواست وزیر بهداشت برای توقف یك هفته ای رفت و آمد با تركیه

به گزارش سرشیر وزیر بهداشت با عنایت به شیوع گسترده بیماری کووید 19 در کشور ترکیه با ویروس موتاسیون یافته، در نامه ای به وزیر کشور و فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد مبارزه با بیماری کرونا، بر لزوم توقف یک هفته ای ایاب و ذهاب از راه مرزهای هوایی و زمینی با کشور مذکور و ضرورت همکاری استانداران در این حوزه، تاکید نمود.


به گزارش سرشیر به نقل از ایسنا، دکتر سعید نمکی در نامه ای به وزیر کشور و فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد مبارزه با بیماری کرونا، درمورد مسافرینی که قصد ورود و خروج به کشور را دارند، اظهار داشت: شهروندان ایرانی که در ترکیه به سر می برند و قصد ورود به کشور را دارند و همینطور اتباع کشور ترکیه که در ایران بوده و قصد خروج از کشور را دارند، می توانند با رعایت پروتکلهای مربوطه و انجام تست PCR و اطمینان از عدم آلودگی مبادرت به ورود و خروج کنند.

در متن نامه دکتر سعید نمکی خطاب به دکتر رحمانی فضلی آمده است: « با عنایت به شیوع گسترده بیماری covid-19 در کشور ترکیه با ویروس موتاسیون یافته، ضروری می باشد، حداکثر تا 48 ساعت آینده به مدت یک هفته ایاب و ذهاب از راه مرزهای هوایی و زمینی با کشور مذکور متوقف گردد.

بدیهی است شهروندان ایرانی که در ترکیه به سر می برند و قصد ورود به کشور را دارند و همینطور اتباع کشور ترکیه که در ایران بوده و قصد خروج از کشور را دارند، می توانند با رعایت پروتکلهای مربوطه و انجام تست PCR و اطمینان از عدم آلودگی مبادرت به ورود و خروج نمایند.

ضمناً جهت هموطنانی که از مرزهای زمینی و هوایی وارد کشور می شوند، ایجاد قرنطینه برای موارد مشکوک یا مثبت ضروری خواهد بود.

خواهشمند است دستور فرمایید، استانداران محترم در این حوزه همکاری و مساعدت لازم را به عمل آورند.»
1400/01/14
13:18:57
5.0 / 5
642
تگهای خبر: آلودگی , بهداشت , ویروس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
سرشیر
سر شیر
سرشیر