وزیر بهداشت:

روزهای سخت كرونائی در پیش است

روزهای سخت كرونائی در پیش است

به گزارش سرشیر وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار داشت: هر چه گفتیم و التماس کردیم که صبوری کنید تا ویروس سرکش انگلیسی گسترش پیدا نکند، توجه نکردند، روزهای سختی در پیش است امیدوارم دستاوردهای افتخارآمیز گذشته بسادگی به باد نرود.


به گزارش سرشیر به نقل از ایرنا، سعید نمکی روز جمعه در اینستاگرام نوشت: ویروس سرکش انگلیسی به بازار آمد، خوزستان را گرفتار کرد، شبانه روز سعی کردیم تا در آن استان که بیشتر از سه پیک کشوری قبلی گرفتارمان کرد مهارش نماییم. عملا ضرب شصت ویروس موتاسیون یافته را چشیدیم. ویروس مهاجم از هوا و زمین به دلایلی که جای بحثش در این مقال نمی گنجد به همه جا پر گشود.
وی افزود: نوشتیم. گفتیم. التماس کردیم. قسم دادیم که دو تا سه هفته صبوری کنید، مهلت بدهید، تا مثل سال پیش از فرصت تعطیلات سال نو استفاده نمائیم و با تشدید بیماریابی در طرح شهید سلیمانی خانه به خانه شعله های کوچک را شناسایی و مهار نماییم تا به هم نپیوندند و آتش دامن پهنه کشورمان را نگیرد.
وزیر بهداشت اضافه کرد: گفتیم، سفر و جمعیت سیال نمی گذارد طرح شهید سلیمانی اجرا شود و بیماری نیز از نقاط گرفتار به مراکز پاک تر منتقل می شود. گفتیم، صف های طولانی تهیه ارزاق شب عید ساعت ها جمعیت سالمند تنیده در این صف ها را گرفتار می کند. گفتیم، می دانیم تاب آوری مردم مهمست ولی تاب آوری مدافعان خسته سلامت بعد از ۱۴ ماه کار بی وقفه و جانفشانی برای مدیریت پیک های پیوسته نیز مهمست.
نمکی افزود: گفتیم، اقتصاد گردشگری اهمیت دارد ولی سرمایه اجتماعی سیستم سلامت و هزینه های شیوع مجدد بیماری و اثراتش بر اقتصاد خرد و کلان کشور نیز بی اهمیت نیست. گفتیم، اگر به حرف های کارشناسی مان گوش ندهند بهار سختی در پیش است. شاید بدین دلیل باور نکردند که اولا وزن ویروس موتاسیون یافته را در محاسبات اپیدمیولوژیک ما نمی شناختند و ثانیا سه پیک سنگین قبلی را آرام، بی صدا و مظلومانه همکارانمان مدیریت کردند و گروهی فکر کردند که فراز و فرود منحنی ها شاید به شیوه فوتوشاپ است.
وزیر بهداشت اظهار داشت: در ایام گذشته با روسای خسته و دل شکسته دانشگاه های علوم پزشکی تماس داشتم. به شدت نگرانند. بیمارانشان در حال افزایش و تخت هایشان در حال پر شدن است. ضمن آنکه می دانند در این خیز جدید اولا زنجیر مهار غول سرکش بیماری با ویروس جدید گسسته تر است و ثانیا خود و سربازان مدافعشان خسته تر.
نمکی اضافه کرد: روزهای سختی در پیش است خداوند یاری مان کند تا نمانیم، تا دستاورد افتخارآمیز روزهای سخت تحریم بسادگی به باد نرود، تا شرمسار آنان که پایداری و همراهی مان کردند و شرمنده روح بلند مدافعان سلامت و خانواده هایشان نشویم. کمک نماید تا عزیزان ارجمند دیگری را از دست ندهیم.منبع:

1400/01/13
22:32:11
5.0 / 5
999
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , بیماران , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
سرشیر
سر شیر
سرشیر