وضعیت كرونائی قائمشهر نارنجی شد

وضعیت كرونائی قائمشهر نارنجی شد

رنگ کرونائی نارنجی در یازدهمین روز ماه فروردین با افزایش شمار بیماران مبتلا به کووید 19 بستری به مازندران برگشت و قائمشهر اولین دریافت کننده چراغ نارنجی کرونائی در استان شد.


به گزارش سرشیر به نقل از ایرنا، تا پیش از این مازندران در رنگ بندی زرد و آبی کرونایی قرار داشت و طبق ارزیابی سامانه ماسک این استان دارای ۱۶ شهرستان با وضعیت زرد و ۶ شهرستان با وضعیت آبی بود.
سامانه ماسک امروز چهارشنبه در تازه ترین تغییر رنگ بندی کرونایی، وضعیت شهرستان قائمشهر در مازندران را نارنجی تعیین کرد. طبق نقشه جدید همین طور وضعیت شهرستان های چالوس و فریدونکنار هم از آبی به زرد تغییر یافته است.
طبق این نقشه ماسک، مازندران الان دارای یک شهرستان با وضعیت نارنجی، چهار شهرستان آبی و ۱۷ شهرستان زرد است.
وزارت بهداشت از نیمه دوم سال ۹۹ رنگ بندی کرونایی مناطق مختلف کشور را با استفاده از سامانه ماسک اجرائی کرد. طبق این رنگ بندی، نارنجی به معنای پرخطر، زرد یعنی خطر متوسط و آبی هم به مدلول خطر اندک است. رنگ قرمز هم به معنای بسیار پرخطر است. این رنگ بندی ها بر مبنای نسبت میان آمار بستری بیماران روزانه و جمعیت هر شهرستان تعیین می شود.

بستری ۱۰۵ بیمار کووید ۱۹ در قائمشهر
ریس شبکه بهداشت و درمان قائمشهر در پی تغییر وضعیت این شهرستان به نارنجی، به خبرنگار ایرنا اظهار داشت که الان ۱۰۵ بیمار کرونایی در بیمارستان های رازی و ولیعصر این شهرستان بستری هستند.
دکتر محمد گران اضافه کرد: از آغاز این هفته شاهد افزایش بستری بیماران کرونایی در بیمارستان های شهرستان بودیم و نگرانی هایی که از چند هفته پیش داشتیم و به دفعات هم در باره آن هشدار داده بودیم، حالا محقق شده است.
وی توضیح داد: متاسفانه از آغاز هفته جاری روزانه بین ۱۵ تا ۲۰ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ به خاطر وضعیت پیشروی بیماریشان در بیمارستان های شهرستان بستری شدند و این روند افزایشی نگران کننده همچنان ادامه دارد.
طبق ارزیابی سامانه ماسک، رنگ مناطقی نارنجی می شود که آمار روزانه بیماران کووید ۱۹ بستری بیشتر از ۶ نفر از میان یکصد هزار نفر جمعیت آن منطقه باشد.
رئیس شبکه بهداشت قائمشهر با تکیه بر اینکه رعایت پروتکلهای بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی مهم ترین راه حل برای پیشگیری از مبتلاشدن به کرونا است، اظهار داشت: با عنایت به در پیش بودن روز طبیعت و سیزده به در، از مردم می خواهیم تا از دورهمی های خانوادگی اجتناب کنند و همین طور با ماندن در خانه از حضور در طبیعت و تجمعات بپرهیزند.
وی اضافه کرد: از افرادی که مبتلا به سرماخوردگی معمولی می شوند هم می خواهیم تا با ماندن در خانه خودرا قرنطینه کنند.
، بیان نمود: باید مد نظر داشت که قدرت سرایت انتقال ویروس جهش یافته انگلیسی بیشتر است ازاین رو شهروندان باید برای حفظ جان خود و شهروندان حتما از ماسک استفاده و فاصله گذاری اجتماعی را رعایت نمایند.
دکتر گران با اظهار این که قائمشهر اولین شهرستان مازندران بود که کرونای انگلیسی وارد آن شد، اظهار داشت: آمار مبتلایان به کرونای انگلیسی در این شهرستان به ۱۸ نفر رسیده است که ۹ برابر روز نخست است.
کرونای انگلیسی ۲۴ اسفند با شناسایی ۲ نفر در قائمشهر وارد مازندران شد. این افراد میزبان یک خویشاوند قزوینی خود بودند که ناقل ویروس کرونای انگلیسی بود و به آنان سرایت کرد.
رییس شبکه بهداشت قائمشهر با هشدار این که کرونای انگلیسی به شدت سرایت پذیر است، اظهار داشت: الان ۱۶ نفر از افرادی که با کرونای انگلیسی در قائمشهر درگیر شدند در قرنطینه خانگی دوره ابتلایشان را سپری کردند و ۲ نفر هم در بیمارستان های شهرستان بستری هستند.1400/01/11
20:03:26
5.0 / 5
930
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
سرشیر
سر شیر
سرشیر