۵۰ درصد جمعیت كشور زیرپوشش بیمه تأمین اجتماعی قرار دارند

۵۰ درصد جمعیت كشور زیرپوشش بیمه تأمین اجتماعی قرار دارند

به گزارش سرشیر ایرنا- مدیرکل درمان مستقیم سازمان تأمین اجتماعی کشور اظهار داشت: ۴۵ میلیون نفر از جمعیت کشور معادل حدود ۵۰ درصد تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی قرار دارند و از خدمات مختلف این سازمان بهره مند می شوند.


به گزارش سرشیر به نقل از ایرنا؛ هوشنگ فولادی روز سه شنبه در آیین معارفه مدیریت درمان تأمین اجتماعی استان همدان با اشاره به اینکه مسؤلان در این سازمان همگام با دولت در مهار بیماری کرونا حرکت کردند افزود: بین ۱۵ تا ۱۸ درصد تولید درمان کشور در سازمان تأمین اجتماعی اتفاق می افتد که در این راستا وظیفه خویش را انجام می دهیم.
وی عنوان کرد: سال قبل در حوزه سطح بندی خدمات یک هزار و ۶۵۰ میلیارد تومان در توسعه تأمین اجتماعی به غیر از مصوبه سالانه، بودجه اختصاص داده و هزینه شده است.
وی با اشاره به اینکه راه اندازی ۶۱ درمانگاه در شهرهایی که مرکز ملکی نداشتیم و بالای ۲۰ هزار نفر بیمه شده داشت تصویب گردید اضافه کرد: انتقال ۲۹ درمانگاه داخلی به فضای بیرون بیمارستان مصوب شده که با اجرای آن فضای داخلی بیمارستان هم توسعه می یابد.
مدیرکل درمان مستقیم سازمان تأمین اجتماعی کشور با بیان اینک سازمان تأمین اجتماعی ۷۷ بیمارستان زیرپوشش دارد تصریح کرد: در استان همدان در بیمارستان آتیه یک دستگاه اکسیژن ساز با ظرفیت بالا افزوده شد که امیدواریم هیچ گاه نیاز نباشد اما دغدغه مواقع مورد نیاز را رفع خواهد نمود.
فولادی از پرداخت به روز مطالبات اطلاع داد و اضافه کرد: اجرای طرح نسخه الکترونیک و عدم صدور دفترچه های جدید تأمین اجتماعی از برنامه های شاخص دولت در جهت طرح تحول نظام سلامت بوده است.
وی با اشاره به اینکه کادر درمان در مقابله با ویروس کرونا سنگ تمام گذاشتند اضافه کرد: استان همدان در کنترل بیماری کرونا خوش درخشید و به لحاظ آمار و عملکرد جزو استان های موفق بود.
فولادی تصریح کرد: قطعا با تدبیر همکاران اقدامات خوبی در استان همدان صورت گرفته تا شاهد کمترین آمار بیماری کرونا با وجود استانی پرتردد، تاریخی و گردشگر پذیر باشیم.
مدیرکل امور اجتماعی استانداری همدان هم اظهار داشت: در بیماری کرونا حوزه درمان تأمین اجتماعی استان خوش درخشید و بی ادعا و بی منت صادقانه کوشش کرد.
مهرداد نادری فر اضافه کرد: سال های گذشته بیشتر از یک هزار تخت به استان افزوده شد و هم اکنون سه هزار و ۱۰۰ تخت بیمارستانی داریم.
وی با اشاره به اینکه تجهیز تمام بیمارستان های استان و ورود تجهیزات پیشرفته قابل توجه بوده است اظهار داشت: در ابتدای دولت یک هزار و ۱۸۷ پزشک و کادر متخصص مورد نیاز، در استان فعال بودند که امروز به بیشتر از یک هزار و ۵۰۰ نفر رسیده است.
وی تصریح کرد: تعداد کلینیک ها از چهار کلینیک به ۹ مورد ارتقا یافته است و ۲۴۷ هزار بیمه شده تأمین اجتماعی در استان که با اعضای خانواده حدود ۸۰۰ هزار نفر هستند از خدمات این سازمان استفاده می نمایند.
در این آیین از تلاشهای دکتر سمیرا نوری قدردانی و دکتر حسن عروتی بعنوان مدیر درمان تأمین اجتماعی استان همدان ارائه شد.منبع:

1400/01/11
12:00:55
5.0 / 5
623
تگهای خبر: بیمارستان , پزشك , تخصص , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
سرشیر
سر شیر
سرشیر