برای درمان و پیش گیری از فشار خون بالا چه حركات ورزشی انجام دهیم؟

برای درمان و پیش گیری از فشار خون بالا چه حركات ورزشی انجام دهیم؟

سرشیر: پژوهشگران در مطالعه ای به این مساله پرداختند که چگونه با انجام حرکات ورزشی میتوان فشار خون بالا را درمان یا از مبتلاشدن به آن پیشگیری کرد.


به گزارش سرشیر به نقل از ایسنا، از هر چهار مورد حمله قلبی یک مورد بر اثر فشار خون بالا اتفاق می افتد. برآوردها حاکی از ان آنست که تا سال ۲۰۲۵ حدود ۶۰ درصد از جمعیت جهان به عارضه فشار خون بالا مبتلا خواهند شد. بااینکه این مساله پذیرفته شده که انجام حرکات ورزشی فشار خون را می کاهد، تا حالا سفارش های مطرح شده بدون توجه به سطح فشار خون بوده و روی میزان حرکات ورزشی در هفته متمرکز بوده است.
در این بررسی چگونگی تاثیر ورزش کردن در مبتلایان به فشار خون بالا، افرادی با فشار خون بالاتر از سطح نرمال و افرادی با فشار خون طبیعی مورد مطالعه قرار گرفت.
پژوهشگران سوئیسی اظهار داشتند: هدف ازاین سفارش ها برای تمامی سه گروه، کاهش فشار خون بوده است. در نهایت، بوسیله کاهش فشار خون، می توان خطر حمله قلبی، سکته مغزی و مرگ ناشی از بیماریهای قلبی عروقی را کم کرد.
پژوهشگران اظهار داشتند: برای افراد مبتلا به فشار خون بالا ورزش هوازی موثرترین روش است که شامل کارهایی مانند پیاده روی، دویدن، دوچرخه سواری یا شنا کردن می شود. در افرادی با فشار خون بالاتر از سطح نرمال انجام تمرینهای مقاومتی پویا در اولویت است. همین طور افرادی با فشار خون طبیعی بیشتر از انجام تمرینهای مقاومتی ایزومتریک سفارش میشود.
به گزارش سرشیر به نقل از مدیکال اکسپرس، افراد چاق در صورت تداوم عارضه چاقی به احتمال زیاد گرفتار فشار خون می شوند. همین طور افراد سالم که والدین آنان فشار خون بالا دارند در معرض خطر فشار خون بالا هستند.
منبع:

1400/01/08
12:17:02
5.0 / 5
931
تگهای خبر: چاقی , درمان , سالم , فشار خون
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
سرشیر
سر شیر
سرشیر