یام نوروزی وزیر بهداشت

یام نوروزی وزیر بهداشت

وزیر بهداشت در پیامی به مناسبت فرا رسیدن نوروز 1400، ضمن تقدیر از خادمان حوزه سلامت و با اشاره به داغ جگرسوز شهدای والامقام مدافع سلامت و طلب آمرزش برای درگذشتگان بیماری کووید19، اصرار کرد که سیستم سلامت جمهوری اسلامی ایران با جانفشانی خادمانش توانست در عرصه جهانی باوجود مضایق اقتصادی و کمبودهای ناشی از تحریم های ظالمانه با تاکید بر دانش، مدیریت و از خودگذشتگی، جایگاه بهادار ای در کنار آنان که همه چیز داشتند، کسب کند.


به گزارش سرشیر به نقل از وبدا، متن این پیام به شرح زیر است:
بنام خدا
دلا چو غنچه شکایت ز کار بسته مکن
که باد بامداد نسیم گره گشا آورد
همکاران ارجمند، همراهان فداکار و ایثارگران ساعی نظام سلامت
میدانم آنچه در یکسال گذشته بر عزیزانم در عرصه خدمت رسانی به مبتلایان COVID-۱۹ گذشت، ملالی فراموش ناشدنی و تلاشی وصف ناپذیر بود.
در این نبرد نفسگیر از خط مقدم جبهه سلامت یعنی خانه های بهداشت، پایگاه ها و مراکز جامع سلامت تا مراکز درمانی و بیمارستان های تخصصی و فوق تخصصی در بخشهای دولتی، خصوصی و خیریه، از بهورزان، مراقبین سلامت، کارشناسان اورژانس و فوریت های پزشکی، کارشناسان بهداشتی، پرستاران، ماماها، کارشناسان و متخصصین علوم آزمایشگاهی، رادیولوژی و پیراپزشکی، دست اندرکاران توانبخشی، پزشکان، داروسازان، دندانپزشکان و پیراپزشکان گرفته تا نیروهای اداری، پشتیبانی و خدماتی، روسای محترم و هیئت رئیسه دانشکده ها و دانشگاه های علوم پزشکی و معاونین، مدیران و کارشناسان ستادی با کمک دیگر دستگاهها و سازمان های مردم نهاد و همراهی مردم شریف در ایام سخت تحریم حماسه ای بی بدیل آفریدند که بی شک در تاریخ زرین سرزمین مان جاودانه خواهد ماند.
تلخ تر از تحمل این رنج طاقت فرسا، داغ جگرسوز شهادت عزیزانمان بود که پروانه وار تن بر آتش بلا زدند و جان شیرینشان را فدای خدمت به مردم سرزمینشان کردند. یادشان همیشه گرامی و صبر و اجر نصیب خانواده های داغدارشان باد.
در این میان هزاران هموطن در اثر ابتلای به این بیماری سهمگین از دست رفتند و خانواده های زیادی داغدار شدند و به سبب شرایط، حتی نتوانستند در سوگ عزیزان شان مراسم عزا برپا کنند.
اما در بین این همه داغ و فراق و سوز و فشار سنگین، سیستم سلامت جمهوری اسلامی ایران با جانفشانی خادمانش توانست در عرصه جهانی باوجود مضایق اقتصادی و کمبودهای ناشی از تحریم های ظالمانه با تاکید بر دانش، مدیریت و از خودگذشتگی، جایگاه بهادار ای در کنار آنان که همه چیز داشتند، کسب کند و این نیز دستاوردی گرانبها بود که در تاریخ این سرزمین به یادگار خواهد ماند.
اینک که نرم نرمک بهار با همه زیبائی هایش میرسد امید آن داریم که سالی سرشار از تندرستی و کامیابی با مهار و حذف این ویروس منحوس برای مردم جهان و کشورمان رقم خورد.
با لطف پروردگار و همت دانشمندانمان، تولید واکسن های داخلی که با توفیق به پیش می رود به سرانجام رسد و در بهار بتوانیم گروه عظیمی از مردم کشورمان را با مجموعه ای از واکسن های وارداتی و تولید داخل و تا آخر سال ۱۴۰۰ کلیه جمعیت هدف را ایمن سازیم.
از خداوند بزرگ برای همه همکارانم در سیستم سلامت و خانواده های عزیزشان، سالی پربرکت و همراه با تندرستی و عزت آرزومندم.
دکتر سعید نمکی
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی.1399/12/30
14:41:52
0.0 / 5
578
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
سرشیر
سر شیر
سرشیر