زالی:

همچنان بیم شكل گیری موج چهارم كرونا وجود دارد

همچنان بیم شكل گیری موج چهارم كرونا وجود دارد

به گزارش سرشیر رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ضمن اشاره به این که کماکان بیم و هراس از شکل گیری موج چهارم بیماری کووید ۱۹ در کشور وجود دارد تصریح کرد: جهش های ویروس کرونا خصوصا در استان های جنوبی ایران نگرانی ها را دوچندان کرده است.


دکتر علیرضا زالی روز یک شنبه اضافه کرد: با عنایت به شرایط متفاوت تهران هیچ تضمینی برای پایداری شرایط کرونایی در این کلان شهر پایتخت وجود ندارد و هر لحظه امکان دارد وضعیت شیوع اپیدمی تغییر کند.
به گزارش دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی، رئیس این دانشگاه با بیان اینکه احتمال اینکه که بار بیماری با تاخیر دو هفته ای و پس از آخر تعطیلات نوروزی به تهران برسد وجود دارد اظهار داشت: به نظر می آید استان تهران و خصوصا مراکز بهداشتی و درمانی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی بعنوان بالاترین خدمت دهنده به بیماران کرونایی در سطح کشور، بعد از آخر تعطیلات نوروزی روزهای سختی را تجربه کنند.
زالی ضمن اشاره به ترددها و تراکم بالای جمعیت در واپیسن روزهای سال افزود: پیشبینی می شود در ۱۰ روز اول تعطیلات بار بیماری افزایش یابد چون که به علت ماهیت ویروس کرونا و دوره نهفتگی این بیماری به نظر می آید بیمارستان های تهران در هفته های اول سال جدید میزبان شمار بالاتری از مبتلایان باشند.
وی خواهان آمادگی کامل تیم بهداشت و درمان در مراکز درمانی تابعه دانشگاه در تعطیلات نوروز شد و اضافه کرد: باید برنامه ریزی ها بگونه ای صورت گیرد تا ارائه خدمات گرفتار نقصان و کاستی نشود.
رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با بیان اینکه سال آینده، سال سختی برای مراکز درمانی دانشگاه خواهد بود اظهار داشت: در سال پیش رو و تعطیلات نوروزی که بطور قطع با بحران های کرونا همراه خواهد بود، فعالیتهای بیمارستان ها و مراکز درمانی و بهداشتی همانند سنوات گذشته بیشتر خواهد بود چون که بخش زیادی از ارائه خدمت بر دوش بیمارستان های دولتی و دانشگاهی تحمیل می شود.
زالی وضعیت خدمت رسانی مراکز درمانی را مورد توجه قرار داد و تصریح کرد: در شرایط فعلی بیمارستان ها و مراکز درمانی علاوه بر ارائه خدمت به بیماران کرونایی، درمان و پذیرش سایر بیماران غیرکرونایی را در دستور کار دارند، این مورد شرایط پیچیده و دوگانه ای را برای بیمارستان ها رقم می زند ازاین رو باید تلاش نماییم تا این بحران صدمه جدی به مراکز درمانی وارد نکند.
با تاکید براین که مدافعان سلامت، افسران جنگ بزرگترین چالش قرن هستند اظهار داشت: باید از رشادت ها و ایثارگری حافظان سلامت در چارچوب برنامه ای روشن و عملیاتی قدردانی شود.
رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی امروز در نشستی که با حضور روسا، مدیران و مدیران پرستاری مراکز پزشکی، آموزشی و درمانی بیمارستان های تابعه برگزار شد شرکت کرده بود.منبع:

1399/12/25
01:40:59
0.0 / 5
768
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
سرشیر
سر شیر
سرشیر