كارنامه درخشان دولت در بهداشت و سلامت استان همدان

كارنامه درخشان دولت در بهداشت و سلامت استان همدان

ایرنا- تلاش دولتمردان استان همدان برای به ثمر نشستن طرح های در دست اجرای بهداشت و درمان، خرید تجهیزات بیمارستانی و به روز کردن آنها و افزایش امید به زندگی، کارنامه حوزه سلامت استان همدان در دولت تدبیر و امید را درخشان کرده است.


به گزارش سرشیر به نقل از ایرنا، امنیت و سلامت بعنوان ۲ بال توسعه یافتگی همیشه مورد توجه جوامع مختلف بشری بوده و در ایران نیز دولت تدبیر امید در بخش سلامت کارهای ماندگار زیادی در استان های مختلف کشور خصوصاً همدان انجام داده است.
نمود عینی توجه دولت تدبیر و امید به بخش سلامت کشور را می توان به توانمندی این بخش در رویاروی با ویروس کرونا درک کرد چونکه با وجود تحریم دارویی و جلوگیری از ورود برخی اقلام بهداشتی به کشور ایران در زمره کشورهای موفق در مبارزه با کرونا بوده است.
بهره برداری از بیمارستان ها، توسعه مراکز بهداشتی و درمانی، افزایش تخت های بیمارستانی، توسعه اورژانس و افزایش آمار آمبولانس ها تنها قسمتی از خدمات دولت در حوزه بهداشت درمان به حساب می آید که نتیجه آن هدیه سلامتی به مردم بوده است.
در این میان دانشگاه علوم پزشکی استان همدان نیز مردم این استان را از خدمات بهداشت و سلامت بهره مند کرده و در بیش از هفت سال قبل میلیاردها تومان طرح در حوزه سلامت را به بهره برداری رسانده است.
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان همدان سال ۱۳۵۱ با نام مجتمع آموزشی علوم تندرستی در مجموعه دانشگاه بوعلی سینا و همکاری دانشگاه مون پلیه فرانسه در رشته های پزشکی، پرستاری و بهداشت با امکانات محدود، هسته ای اولیه گروه پزشکی را پایه گذاری کرد و از سال ۶۷ این دانشگاه بطور مستقل آغاز به کار کرد.
دانشگاه علوم پزشکی همدان با برخورداری از قطب های علمی ممتاز علاوه بر نقش کلیدی در تامین سلامت جامعه به تربیت نیروی انسانی متعهد، خلاق، متخصص و پژوهشگر برای پاسخگویی به نیازهای بهداشتی و درمانی جامعه و اعتلای فرهنگ پیشگیری همت گماشته است.
سیمای سلامت همدان
به گفته رئیس دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا استان همدان حوزه درمان دارای ۱۴ بیمارستان دانشگاهی است که ۹ مرکز آموزشی درمانی با ۲ هزار و ۹۱ تخت مصوب، ۲ هزار و ۱۰ تخت فعال و ۳۶۴ تخت ستاره دار با ضریب اشتغال ۱۷.۷ درصد فعال است.
رشید حیدری مقدم افزود: همین طور پنج بیمارستان درمانی با۴۱۶ تخت مصوب، ۳۷۹ تخت فعال و ۱۲۱ تخت ستاره دار با ضریب اشتغال ۶۷ درصد زیر مجموعه معاونت درمان به مراجعه کنندگان خدمات درمانی ارائه می دهد که در مجموع بیمارستانهای دانشگاهی ۲ هزار و ۵۰۷ تخت مصوب، ۲ هزار و ۸۸۸ تخت فعال و ستاره دار با ضریب اشتغال ۶۶.۳۵ درصد دارند.
وی با اعلان اینکه همدان دارای پنج بیمارستان غیردانشگاهی با ۶۱۶ تخت مصوب و ۵۱۴ تخت فعال است اظهار داشت: مجموع بیمارستان های دانشگاهی و غیردانشگاهی همدان دارای سه هزار و ۱۲۳ تخت مصوب، سه هزار و ۳۸۵ تخت فعال و ستاره دار با ضریب اشتغال ۶۶.۶ درصد است.
رییس دانشگاه علوم پزشکی استان همدان اظهار داشت: حوزه بهداشت این استان نیز دارای هفت شبکه بهداشت و درمان و هفت مرکز بهداشت شهرستان بوده که شامل ۵۱۰ با خانه بهداشت فعال، ۶۶ مرکز خدمات سلامت جامع شهری، ۷۸ مرکز خدمات سلامت جامع، ۴۶ مرکز خدمات سلامت جامع شهری روستایی، ۳۷ پایگاه بهداشتی شهری، ۱۳ پایگاه روستایی، سه پایگاه مشاوره رفتاری فعال در هشت شهر و ۲۳ بخش و ۹۵۱ پارچه آبادی است.
حیدری مقدم افزود: از تعداد ۱۴۳ مرکز خدمات سلامت جامعه شهری و روستایی و شهری روستایی فعال ۱۴ مرکز شبانه روزی هستند.
وی گفت: همین طور در بخش اورژانس پیش بیمارستانی ۱۰۰ دستگاه آمبولانس، یک دستگاه اتوبوس آمبولانس و یک دستگاه بالگرد (اورژانس هوایی) در ۶۶ پایگاه شهری و جاده ای این استان آماده خدمات رسانی در مواقع لازم است.


۴۶ طرح بهداشت و درمانی در دست اجرا
حیدری مقدم اشاره کرد: ۴۶ طرح عمرانی در حوزه بهداشت و درمان به مساحت ۶۶ هزار و ۱۶۰ متر مربع در حال اجرا می باشد که بین ۳۰ تا ۹۸ درصد پیشرفت فیزیکی دارند.
رییس دانشگاه علوم پزشکی استان همدان مرکز جامع سرطان را یکی از طرح های در دست اجرا دانست و اضافه کرد: برای مرکز جامع سرطان با ۲۴ هزار متر مربع مساحت و پیشرفت ۹۸ درصدی فاز یک، تا الان ۷۰ میلیارد تومان هزینه شده است و باتوجه به خرید تجهیزات پیشرفته تا آخر سال با استقرار این دستگاهها فاز یک بهره برداری می شود.
حیدری مقدم افزود: اورژانس بیمارستان ملایر ۸۸ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و در تلاش هستیم این طرح تا آخر سال جاری بهره برداری شود.
وی یادآوری کرد: ساختار خیلی از بیمارستان ها متناسب با تعداد محدود دستگاه اکسیژن ساز به میزان ۶ تا ۱۰ لیتر در دقیقه بود اما هم اینک با تجهیز بیمارستان ها به اکسیژن ساز این میزان به ۴۰ لیتر در دقیقه رسیده است.
وی افزود: یکسال گذشته هشت دستگاه اکسیژن ساز در بیمارستان های این استان نصب شده و چهار دستگاه جدید دیگر در حال انتقال به همدان برای نصب در بیمارستان ها است و برای خرید هر دستگاه ۲ میلیارد و ۲۵۰ میلیون تومان هزینه شده است.
رییس دانشگاه علوم پزشکی استان همدان گفت: با کمک بانک جهانی ۷۰ میلیارد تومان تجهیزات پزشکی وارد استان شد که سبب رونق و ارتقای بخش سلامت استان همدان شده است.
حیدری مقدم تصریح کرد: اواخر سال قبل برای اورژانس پیش بیمارستانی همدان ۱۶ دستگاه آمبولانس پیشرفته خریداری شد؛ دستگاه های رادیولوژی موجود در بیمارستان ها قبل از شروع به کار دولت تدبیر وامید قدیمی مربوط به چهار دهه پیش بود اما هم اینک بیمارستان ها مجهز به رادیولوژی دیجیتال هستند.
وی بیان کرد: بیمارستان قلب فرشچیان همدان برای اولین بار در غرب کشور به دستگاه «اکوکاردیوگرافی» (اکو قلب) مجهز شده در حالی که ۶ مورد این دستگاهها در کشور وجود دارد و تا سال قبل بیماران این استان مجبور به حضور در بیمارستان شهید رجایی تهران بودند.
رییس دانشگاه علوم پزشکی استان همدان اضافه کرد: شهریور ۹۹، مرکز جامع آزمون های دانشگاه علوم پزشکی همدان بمنظور استفاده دانشجویان در وضعیت کرونائی و با هزینه کرد هفت میلیارد تومان طراحی و اجرا شد و همه تجهیزات این مرکز، پیشرفته و منطبق با استاندارد روز است.
حیدری مقدم یکی از اولویت های اصلی علوم پزشکی را حفظ سلامت کارکنان عنوان و بیان کرد: ۳۰ میلیارد تومان برای خرید ملزومات مصرفی حفاظت فردی شامل لباس حفاظتی، شیلد، گان، ماسک و مواد ضدعفونی از شروع همه گیری کرونا تا حالا هزینه شده است.
وی افزود: کمبود نیروهای پرسنلی دانشگاه علوم پزشکی همدان با جذب نیرو ترمیم شد به شکلی که سال قبل ۳۵۲ نیروهای بهداشتی و درمانی جذب و در سالجاری نیز یک هزار و ۲۰۷ نیرو به خدمت گرفته شدند.
حیدری مقدم، مجهز کردن بیمارستان رزن به دستگاه سی تی. اسکن، بیمارستان ملایر به دستگاه ام.آر.آی، افزایش ۱۰۰ دستگاه جدید دیالیز به تعداد موجود، خرید و نصب ۳۵ دستگاه ونتیلاتور و تحویل به همین تعداد دیگر در آینده نزدیک را از اقدام های صورت گرفته برشمرد.
جذب ۲۰۰ دانشجوی خارجی
رییس دانشگاه علوم پزشکی استان همدان اظهار داشت: حوزه آموزش این دانشگاه با بین المللی سازی آموزش علوم پزشکی، مبادرت به راه اندازی شورای روابط بین الملل و فراهم کردن زیرساخت های لازم برای پذیرش دانشجویان خارجی در مقاطع مختلف کرد.
حیدریی مقدم افزود: همین طور تدوین و تایید «کوریکولوم» آموزشی دوره «ام. بی. بی. اس» با هدف پذیرش دانشجویان خارجی و جذب دانشجو، قرارداد همکاری بین المللی با برخی کشورها و جذب دانشجویان با تابعیت غیر ایرانی با قوت مورد پیگیری قرار|گرفت.
وی افزود: دانشگاه علوم پزشکی استان همدان در این راستا موفق به جذب ۲۰۰ دانشجوی خارجی از کشورهای تاجیکستان، سریلانکا، سوریه، یمن، لبنان، روسیه و افغانستان شده است.
به گفته رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان همدان، این دانشگاه دارای ۱۱ دانشکده شامل دانشکده های پزشکی، دندانپزشکی، بهداشت، پرستاری و مامایی، پیراپزشکی، داروسازی، طب سنتی، علوم توانبخشی، شعبه بین الملل، دانشکده پرستاری و مامایی ملایر، پیراپزشکی نهاوند، ۲۰ مرکز تحقیقاتی، هفت کلینیک ویژه تخصصی و فوق تخصصی پزشکی و دندانپزشکی است.
حیدری مقدم اضافه کرد: همین طور دانشجویان تحصیلات تکمیلی شامل ۵۱ نفر ام. پی. اچ، ۱۰۸ دستیار تخصصی دندانپزشکی، ۴۶۲ دستیار تخصصی بالینی، ۱۰ دکترای تخصصی پژوهشی، ۲۰۶ دکترای تخصصی، هفت فوق تخصص پزشکی و ۶۳۶ کارشناسی ارشد است.
وی افزود: در مجموع ۶ هزار و ۳۵۹ دانشجو در ۱۲۹ رشته پزشکی و پیراپزشکی و غیره در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستندکه چهار هزار و ۴۵۶ دانشجو در دوره های آموزشی تحصیلی شامل دکترای حرفه ای عمومی، کارشناسی پیوسته، کارشناسی ناپیوسته و کاردانی حضور دارند.
راه اندازی ۳۳ رشته جدید
وی بیان کرد: در حوزه آموزش طی سالهای اخیر شاهد راه اندازی ۶ رشته جدید دستیاری پزشکی همچون «رادیولوژی»، «ارتوپدی»، «طب اورژانس»، «جراحی مغز و اعصاب»، «رادیوتراپی» و «طب فیزیک و توانبخشی» بوده ایم.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان همدان اضافه کرد: همین طور ۶ رشته جدید دکترای تخصصی شامل «انگل شناسی»، «پرستاری»، «ارگونومی»، «علوم اعصاب»، «اپیدمیولوژی» و «زیست فناوری پزشکی» در چند سال قبل به راه افتاده است.
حیدری مقدم از راه اندازی ۱۴ رشته جدید کارشناسی ارشد نیز خبرداد و اظهار داشت: این رشته ها شامل «مشاوره در مامایی»، «روان پرستاری»، «پرستاری کودکان»، «پرستاری سلامت جامعه»، «کتابداری و اطلاع رسانی پزشکی»، «بهره برداری و نگهداری از تاسیسات شهری»، «مدیریت سلامت ایمنی و محیط زیست»، «اقتصاد بهداشت»، «اتاق عمل»، «مدیریت خدمات پرستاری»، «ویروس شناسی»، «ایمنی شناسی»، «بهداشت و ایمنی»، «مواد غذایی» و «سم شناسی» است.
وی گفت: هفت رشته جدید کارشناسی و کاردانی شامل «فیزیوتراپی» «اعضای مصنوعی» «فناوری اطلاعات سلامت» «تغذیه» «سلامت دهان»، «رادیولوژی دهان، فک و صورت» و «فوریت های پزشکی» نیز به راه افتاده است.
رییس دانشگاه علوم پزشکی استان همدان از تاسیس دانشکده تکنولوژی های جدید پزشکی مشتمل بر چهار رشته در مقطع کارشناسی ارشد زیست فناوری پزشکی، پی. اچ. دی پزشکی مولکولی، پی. اچ. دی پزشکی زیست فناوری پزشکی و پی اچ دی علوم اعصاب آگاهی داد.
حیدری مقدم از دیگر کارهای صورت گرفته در معاونت آموزشی را به راه اندازی باغ گیاهان دارویی، مرکز آموزش مجازی دانشگاه، راه اندازی مرکز آموزش مهارت های حرفه ای و راه اندازی سلامتکده طب سنتی ایرانی بدیع الحکما عنوان نمود.
رشد چشم گیر ارائه مقالت علمی
رییس دانشگاه علوم پزشکی استان همدان اظهار داشت: حوزه تحقیقات و فناوری از دیگر بخش های فعال زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی استان همدان به شمار می روند که در ضمن دولت تدبیر و امید ۸۵۲ طرح پژوهشی در آن صورت گرفته است.
حیدری مقدم افزود: همین طور تعداد مقالات نمایه شده در پایگاه استنادی «scopus»، حدود ۵۹۵ مقاله، در پایگاه آی. ای.آی ۵۱۰ مقاله، استنادات مقالات نمایه شده در پایگاه استنادی scopus سه هزار و ۸۳۲ مورد و استنادات مقالات نمایه شده در پایگاه آی. اس.آی ۲ هزار و ۸۴۶ مقاله بوده است.
اجرای ۳۵۰ طرح در حوزه بهداشت
وی بیان کرد: معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان را می توان از فعال ترین بخش های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی استان همدان برشمرد چونکه بیش از ۳۵۰ طرح عمرانی با اعتباری افزون بر ۲۰۰ میلیارد تومان در این عرصه به سرانجام رسیده است.
رییس دانشگاه علوم پزشکی استان همدان اظهار داشت: برای پیش گیری از پوسیدگی دندان دانش آموزان، بیش از یک میلیون و ۲۰۰ هزار خدمات وارنیش فلوراید تراپی برای دانش آموزان کل استان همدان در هشت مرحله از سال ۹۴ تا حالا انجام شده است.
حیدری مقدم گفت: در امتداد کاهش استاندارد نمک نان از ۱.۸ درصد به یک درصد با نظارت مداوم کارشناسان مدیریت سلامت محیط و کار معاونت بهداشتی دانشگاه و آموزش اصناف کار موثری صورت گرفت که این اقدام در پیش گیری از بیماری فشار خون و بیماریهای قلبی عروقی بسیار حائز اهمیت می باشد.
وی با اعلان اینکه بازرسان بهداشت محیط و حرفه ای همدان به ۹۰۰ دستگاه پُرتابل تجهیز شدند اضافه کرد: همین طور معاونت بهداشتی در سالهای اخیر موفق به راه اندازی آزمایشگاه تشخیص مولکولی آنفلوانزا و اچ.آی. وی، اجرای خدمات نوین سلامت برای سالمندان و میانسالان و افزایش مدارس مروج سلامت به ۷۰۰ مدرسه شده است.
رییس دانشگاه علوم پزشکی استان همدان افزود: نیروهای خرید خدمت مراقبت های اولیه سلامت به تعداد ۳۷۶ نفر در برنامه تحول سلامت شهری در مشاغل مختلف شامل پزشک، ماما، مراقبان سلامت زن و مرد، پرستار، روانشناس بالینی، کارشناس تغذیه و دستیار دندانپزشک به کار گرفته شدند.
کاهش مرگ و میر نوزدان
حیدری مقدم گفت: ارتقای سلامت در بخش نوزادان و کودکان موجب کاهش مرگ و میر در کودکان ۱ تا ۵۹ ماهه از سال ۹۲ تا حالا شده است به شکلی که شاهد کاهش مرگ و میر نوزادان و کودکان زیر پنج سال در این استان هستیم.
وی توضیح داد: میزان مرگ و میر شیرخواران از ۱۳.۳ به ۱۱.۱ در هزار تولد زنده کم شد همین طور آمار مرگ و میر کودکان زیر پنج سال از ۱۵.۱ در یک هزار تولد زنده به ۱۳.۶ کاهش پیدا کرده است.
رییس دانشگاه علوم پزشکی استان همدان افزود: در امتداد اقدامات صورت گرفته در برنامه باروری سالم و فرزند آوری شاهد تدوین برنامه راهبردی افزایش میزان باروری کلی استان همدان برمبنای سیاست های جدید جمعیتی در سالهای ۹۳ و ۹۴ تا ۹۶ هستیم.
حیدری مقدم افزود: به دنبال اجرای خدمات نوین سلامت میانسالان پوشش سلامت این قشر نسبت به سالهای گذشته افزایش چشم گیر در فاکتورهای مختلف داشته است و طبق آخرین آمار ۹ درصد سالمندان توسط پزشکان و ۵۴.۴ درصد توسط غیرپزشکان مراقبت می شوند.
وی از دیگر خدمات صورت گرفته در معاونت بهداشتی استان همدان را ارتقای شاخص کنترل بیماری از ۹ به ۱۰ بیماری توسط واکسن «پنتاوالان»، ایجاد پرونده الکترونیک سلامت «سامانه سیب» برای بالای ۹۸ درصد جمعیت استان، پوشش واکسیناسیون بالای ۹۸ درصد مردم استان و تجهیز همه یخچال های واکسیناسیون استان به دستگاه دیجیتال کنترل هوشمند عنوان نمود.
رییس دانشگاه علوم پزشکی استان همدان اعتباربخشی و مدیریت کیفیت بهینه در ۴۱ آزمایشگاه زیر پوشش معاونت بهداشت استان، توزیع ۴۳۶ قلم دارو و هفت قلم مکمل در روستاها و شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر جمعیت، پوشش ۱۰۰ درصد مکمل یاری با قرص ویتامین «دی» در همه دانش آموزان دختر و پسر مقطع متوسطه و اجرای برنامه حمایتی تغذیه کودکان زیر ۶ سال و مادران حامله با توزیع ماهانه سه هزار بسته غذایی برای کودکان و ۲ هزاربسته غذایی برای مادران حامله از دیگر خدمات دانست.
حیدری مقدم افزود: برای باروری سالم مشاوره های پیش بارداری، مراقبت های دوران حاملگی (حداقل ۶ بار)، مراقبت های بعد از زایمان (حداقل ۲ بار)، مراقبت و پوشش سزارین در جمعیت زیر پوشش مورد تاکید بوده به شکلی که مادران حاملگی که حداقل یک دفعه مراقبت شده اند افزایش یافته و تعداد زنان حامله پرخطر شناسایی شدند.
شکوفایی درمان در دولت تدبیر و امید
وی اظهار داشت: با راه اندازی نخستین کلینیک زخم دیابتی لارو درمانی ماگوت تراپی در غرب کشور و تلاش پزشکان همدانی با بهره گیری از علم حشره شناسی زمینه ای برقرار شد تا با کمک لارو مگس ها کابوس قطع عضو افراد دارای زخم های مزمن و دیابتی به انتها راه رسید.
راه اندازی ۲۶ مرکز «هوم کر»، اورژانس دندانپزشکی از نوروز ۹۴ در بیمارستان قلب فرشچیان، راه اندازی سیستم pkcs در همه بیمارستان های دانشگاه علوم پزشکی، راه اندازی بخش روانپزشک در بیمارستان های جنرال ملایر، نهاوند و تویسرکان، راه اندازی کلینیک های ویژه و بلوک های زایمانی، آماده سازی مراکز غربالگری سرطان در سه شهرستان ملایر، همدان کبودراهنگ، راه اندازی سلامتکده طب سنتی و کلینیک جامع اعتیاد به مواد مخدر، الکل، سیگار تنها قسمتی از اقدامات صورت گرفته در بخش درمان همدان به حساب می آید.
رییس دانشگاه علوم پزشکی استان همدان افزود: آزمایشگاه آنالیز فرآورده های دارویی غرب کشور، آزمایشگاه آنالیز کامل فرآورده های آرایشی بهداشتی غرب کشور و آزمایشگاه سنگ شناسی در همدان تجهیز و به راه افتاده است.


حیدری مقدم اظهار داشت: ساخت بیمارستان جدید تویسرکان با ۱۵۴ تخت، بیمارستان در دست ساخت اکباتان با ۲۲۰ تخت، بیمارستان ۱۵۷ تختخوابی ولیعصر رزن، بیمارستان شهید قدوسی شهرستان نهاوند با ظرفیت ۱۸۰ تخت، بیمارستان آیت الله بهاری شهرستان بهار با ۸۵ تخت و توسعه و راه اندازی بخش و خدمات جدید در کلینیک های تخصصی و فوق تخصصی ویژه سبب افزایش ظرفیت های دانشگاه در حوزه ارائه خدمات بهداشتی و درمانی شده است.
خرید یک هزار میلیارد تومان تجهیزات پزشکی بعد از شیوع کرونا
وی اظهار داشت: شیوع کرونا نه فقط سبب تعطیلی کارهای عمرانی علوم پزشکی نشد، بلکه در یک سال قبل یک هزار میلیارد تومان اعتبار صرف خرید و تامین تجهیزات پزشکی در این استان شده است.
حیدری مقدم گفت: بتازگی با هدف تجهیز مرکز جامع سرطان یک میلیون و ۱۰۰ هزار یورو برای خرید دستگاه «سی تی سیمولاتور» و «دزیمتری» پرداخت گردید که دستگاه نخست وارد استان شده و دستگاه دوم نیز به زودی وارد می شود.
وی افزود: در مسافرت محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه به همدان ۱۰۰ میلیارد تومان برای مرکز جامع سرطان و ۱۷۰ میلیارد تومان برای بیمارستان اکباتان در نظر گرفته شده بود که هم اکنون ۳۰ میلیارد تومان جهت راه اندازی فاز اول بیمارستان اکباتان اختصاص یافته است.
رییس دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: تعداد دستگاه های دیالیز این استان از ۸۷ دستگاه در دی ماه سال قبل به ۱۹۰ دستگاه در سالجاری رسیده است که علیرغم این افزایش از نظر تعداد تجهیزات در وضعیت مطلوبی نیستیم.حیدری مقدم افزود: همین طور ۶ دستگاه سی تی اسکن ۱۶ اسلایس از شروع سال تا حالا وارد استان شده و تخت های آی. سی. یو موجود در بیمارستان ها از ۱۲۰ به ۲۳۴ تخت افزایش داشته است.
رییس دانشگاه علوم پزشکی استان همدان گفت: دستگاه اکسیژن ساز در زمان شیوع ویروس کرونا بعنوان یکی از عوامل مهم در درمان بیماران، بحران جهانی به وجود آورده بود که در این راستا تعداد دستگاه های موجود در بیمارستان های این استان ۱۰۰ درصد افزایش یافت.
اختصاص ۲۵۰ میلیارد تومان به بخش سلامت ثمره سفر نوبخت به همدان
حیدری مقدم با اعلان اینکه سفر یک روزه محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور به این استان ۲۵۰ میلیارد تومان برای بخش سلامت همدان آورده داشت اظهار داشت: بازدید از مرکز جامع سرطان در برنامه سفر یک روزه محمدباقر نوبخت به همدان گنجانده نشده بود اما با درخواست علوم پزشکی و همراهی استاندار این برنامه عملیاتی شد.
وی بیان کرد: در جریان این بازید یک اتفاق مبارک رخ داد که آن اختصاص ۱۰۰ میلیارد تومان به مرکز جامع سرطان همدان بود و اطمینان دارم این مرکز برای ۱۰۰ سال آینده غرب کشور بتواند خدمات عرضه نماید.


1399/12/20
18:29:43
0.0 / 5
834
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
سرشیر
سر شیر
سرشیر