معاون وزیر بهداشت:

۵۰ تخت آی سی یو به ظرفیت بیمارستان های خوزستان اضافه می شود

۵۰ تخت آی سی یو به ظرفیت بیمارستان های خوزستان اضافه می شود

معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اعلان اینکه تا حالا بیش از 160 تخت آی سی یو به تخت های موجود در بیمارستان های خوزستان اضافه شده است اظهار داشت: 50 تخت دیگر تا هفته آتی در بیمارستان های این استان راه اندازی می شود.


به گزارش سرشیر به نقل از ایرنا قاسم جان بابایی جمعه در ستاد مدیریت کرونا خوزستان که در محل استانداری انجام شد گفت: روند مبتلاشدن به بیماری در استان خوزستان قدری سریع است و متاسفانه میزان بستری ها نسبت به سه، چهار هفته قبل حدودا پنج تا ۶ برابر بیشتر شده است اما با این وجود کادر پزشکی نسبت به گذشته ماهر تر و مجرب تر شده اند.
سیکل بیماری در خوزستان هر چه سریعتر باید شکسته شود
وی اضافه کرد: زیرساخت لازم حالا برای خدمات رسانی به بیماران خوزستان مناسب می باشد و تمام تلاشمان بر این است که سیکل بیماری هر چه سریعتر شکسته شود.
معاون وزیر بهداشت اظهار داشت: در مدت اخیر دانشگاه علوم پزشکی تلاش بسیار زیادی داشته تا زیرساخت های لازم برای آزمایش بیماران را فراهم آورد و به هر نحو ممکن از تجمع بعنوان با اهمیت ترین عامل انتشار بیماری جلوگیری کند. همین طور به زودی تعدادی ماسک بین افراد مستمند خصوصاً در مناطق محروم خوزستان توزیع می شود.
رعایت پروتکل های بهداشتی در شادگان به خوبی در حال انجام است
وی افزود: خوشبختانه در شهرستان شادگان که شیوع مجدد بیماری از آنجا اعلام شده است، رعایت پروتکل های بهداشتی به خوبی در حال انجام می باشد و بیشتر مردم از ماسک استفاده می نمایند و تمام بازارهای شادگان تعطیل شدند.
جان بابایی اظهار داشت: اگر بتوانیم اماکن عمومی شلوغ را تعطیل نماییم روند انتشار بیماری کاهش پیدا می کند. با اهمیت ترین نگرانی ما در خوزستان تجمع در مجالس فوت و عروسی است که امیدواریم با همراهی مردم و ارگان های مختلف هر چه زودتر سیکل بیماری در استان قطع شود.
جوابدهی تست کرونا در مبادی مرزی کمتر از ۶ ساعت
وی بیان کرد: دانشگاه های علوم پزشکی باید در مرزها برای افرادی که وارد کشور می شوند شرایط آزمایشگاهی را فراهم آورند تا از تمام کسانی که وارد مرز می شوند تست پی سی آر گرفته شود و تنها در صورتیکه جواب آزمایش فرد منفی شد اجازه ورود به کشور داشته باشد و مهمتر اینکه جواب تست ها باید کمتر از ۶ ساعت مشخص شود.
معاون وزیر بهداشت اضافه کرد: در ایام آینده کیت هایی در اختیار دانشگاه های علوم پزشکی گذاشته می شود تا در فرودگاه ها و ترمینال ها شرایط انجام تست سریع فراهم گردد و هر کسی که قصد سفر به استان های دیگر را دارد ابتدا باید تست سریع انجام دهد. این مساله می تواند به جلوگیری از شیوع این بیماری کمک نماید.
راه اندازی بخش اورژانس سه بیمارستان در خوزستان
وی اضافه کرد: برنامه هایی برای گسترش زیرساخت های درمانی در خوزستان در نظر گرفته شده است و به زودی بخش اورژانس بیمارستان سینا کارون، بیمارستان الوار گرمسیری اندیمشک و بیمارستان بهبهان راه اندازی می شوند.
جان بابایی در آخر اظهار داشت: از مردم خوزستان تقاضا داریم با پرسنل بهداشت و درمان استان همراه باشند و پروتکل های بهداشتی را به خوبی رعایت نمایند تا روند شیوع ویروس کرونا کم شود.
در حال حاضر ۱۱ شهر استان خوزستان در وضعیت قرمز کرونائی قرار دارند.


1399/12/01
23:38:02
0.0 / 5
590
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
سرشیر
سر شیر
سرشیر