زمان ثبت نام مرحله جدید وام ازدواج فرزندان بازنشستگان ۲۵ بهمن

زمان ثبت نام مرحله جدید وام ازدواج فرزندان بازنشستگان ۲۵ بهمن

به گزارش سرشیر مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری از آغاز ثبت نام اینترنتی مرحله جدید عرضه تسهیلات ازدواج فرزندان بازنشستگان و وظیفه بگیران این صندوق به مبلغ ۲۵ میلیون تومان از روز شنبه ۲۵ بهمن اطلاع داد.


به گزارش روز جمعه ایرنا از روابط عمومی و امور بین الملل صندوق بازنشستگی کشوری، اکبر افتخاری با بیان این خبر اظهار داشت: در ادامه سیاست حمایت اجتماعی و اجرای طرح های رفاهی برای بازنشستگان صندوق بازنشستگی کشوری، ثبت نام اینترنتی پنجمین مرحله عرضه تسهیلات وام ازدواج فرزندان بازنشستگان و وظیفه بگیران این صندوق (سومین مرحله در سال ۱۳۹۹) به مبلغ ۲۵ میلیون تومان از ساعت ۸ بامداد روز شنبه ۲۵ بهمن ۹۹ تا روز جمعه ۸ اسفند در درگاه خدمات الکترونیک صندوق به نشانی sabasrm.ir اجرا می شود.
وی با یادآوری اینکه «دی ماه سال جاری دومین مرحله وام ازدواج فرزندان در سال ۱۳۹۹ به مبلغ ۲۵ میلیون تومان برای افراد واجد شرایط به حساب بازنشستگان و وظیفه بگیران تحت پوشش واریز شد»، عنوان کرد: نوبت اول این تسهیلات به مبلغ ۲۰ میلیون تومان برای واجدین شرایط، در تیرماه سال جاری پرداخت شده بود.
مدیرعامل صندوق بازنشستگی افزود: تسهیلات نوبت جدید حداکثر هزار فقره بود و به آن دسته از فرزندان یا نوه های تحت تکفل بازنشستگان، موظفان و همسر وظیفه بگیر صندوق بازنشستگی کشوری تعلق می گیرد که خودشان و همسرشان برای نخستین بار ازدواج کرده باشند.
افتخاری درباره شرایط متقاضیان این تسهیلات هم اظهار داشت: تاریخ عقدنامه فرزندان باید از اول خرداد ۹۸ تا اول اسفند ماه ۹۹ باشد و بازنشستگان و موظفانی که در دوره های قبلی نسبت به دریافت تسهیلات مزبور برای یکی از فرزندان اقدام نموده باشند، امکان ثبت نام و بهره مندی از تسهیلات جاری را برای سایر فرزندان خود ندارند.
مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری افزود: یکی از شرایط پرداخت وام، متناسب بودن آن با حداقل حقوق و با در نظر گرفتن حداقل یک میلیون تومان خالص دریافتی در بهمن ماه ۹۹ است تا کمترین فشار برای بازپرداخت اقساط به مشمولان طرح وارد شود.
افتخاری خاطرنشان کرد: صرفاً یک فقره تسهیلات به فرزندان پرداخت می شود و ذی نفع بودن هردوی پدر و مادر متقاضیان باعث امتیازی برای دریافت دوفقره تسهیلات برای فرزندانشان نخواهد بود.
وی اظهار داشت: متقاضیانی که در دوره قبل ثبت نام کرده اند و مشمول این تسهیلات نشده اند در صورت تمایل باید مجدد ثبت نام کنند.
افتخاری مهلت ثبت نام اینترنتی از راه درگاه خدمات الکترونیکی صندوق بازنشستگی کشوری به نشانی sabasrm.ir را تا ۸ اسفندماه ۹۹ اعلام نمود و اظهار داشت: زمان پرداخت تسهیلات ازدواج فرزندان بازنشستگان کشوری بعد از آخر زمان ثبت نام و بررسی اولویت ها و همینطور تعیین مشمولان مشخص خواهد شد اما هدف گذاری برای پرداخت، آخر اسفند سال جاری است.
تسهیلات مورد نظر مشمول «بیمه عمر مانده بدهکار» خواهد بود که هزینه آن برعهده متقاضی است.


1399/11/24
18:44:10
0.0 / 5
916
تگهای خبر: خدمات , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
سرشیر
سر شیر
سرشیر