رئیس جمهوری ۲ پروژه حوزه درمانی مازندران را افتتاح نمود

رئیس جمهوری ۲ پروژه حوزه درمانی مازندران را افتتاح نمود

به گزارش سرشیر طرح توسعه بیمارستان ۱۷ شهریور آمل و بیمارستان بوعلی ساری بعنوان ۲ پروژه ملی امروز پنجشنبه در هفدهمین آیین پویش ˮره سلامتˮ به دستور رئیس جمهوری به بهره برداری رسید.


به گزارش سرشیر به نقل از ایرنا، در هفدهمین پویش "ره سلامت" امروز پنجشنبه ۲۳ بهمن ماه با حضور ویدئو کنفرانسی و به دستور رئیس جمهوری طرح توسعه بیمارستان های بوعلی سینا ساری و ۱۷ شهریور آمل با اعتبار ۲هزار و ۲۵۰ میلیارد ریال به بهره برداری رسید.
رییس بیمارستان ۱۷ شهریور آمل در حاشیه این افتتاح در شهر آمل اظهار داشت: طرح توسعه بیمارستان ۱۷ شهریور آمل شامل یک واحد اورژانس ۲ طبقه به مساحت چهار هزارمتر مربع است.
دکتر شهرام کاشانی اضافه کرد: طرح توسعه ۷۰ تخته بیمارستان ۱۷ شهریور آمل با اعتبار ۶۵۰ میلیارد از محل اعتبارات ملی تأمین شد که برای ۱۰۰ نفر به صورت مستقیم اشتغال زایی بوجود می آورد.
وی افزود: از مجموع تخت های اضافه شده ۳۸ تخت به بخش جراحی اختصاص یافته است که در بخش تازه تاسیس اورژانس بیمارستان ۱۷ شهریور مستقر شد و الان برای عرضه خدمات در اختیار مردم آمل قرار گرفت.
رییس بیمارستان ۱۷ شهریور آمل اظهار داشت: یکهزار متر مربع بخش تصویر برداری مجهز به ۲ دستگاه رادیولوژی و جدید ترین دستگاه سی تی اسکن با قدرت ۳۲ اسلاید که توسط بهداشت جهانی به وزارت بهداشت اهدا شد هم در این بیمارستان و به دستور رئیس جمهور به بهره برداری رسید.
کاشانی توضیح داد که این دستگاه یکی از مجهزترین دستگاه سی تی اسکن در استان مازندران و کشور است که مدت زمان پاسخگویی آن کمتر از ۳۰ ثانیه می باشد و دارای دقت بالایی است.
طرح توسعه ۱۲۰ تخت خواب بستری جدید بیمارستان بوعلی ساری مرکز استان مازندران با زیربنای هفت هزارو ۵۰۰ مترمربع شامل بخش های اورژانس، بستری، جراحی، بخش مراقبت های ویژه و اتاق های عمل از دیگر پروژه های درمانی بود که امروز با دستور رئیس جمهور به بهره برداری رسید.
با بهره برداری طرح توسعه بیمارستان بوعلی ساری هم برای حدود ۲۵۰ نفر شامل کادر درمان، نیروی خدماتی و اداری اشتغال زایی شده است.منبع:

1399/11/23
13:01:54
0.0 / 5
966
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
سرشیر
سر شیر
سرشیر