معاون علوم پزشكی اراك:

جایی برای ترس از تزریق واكسن كرونا وجود ندارد

جایی برای ترس از تزریق واكسن كرونا وجود ندارد

مرکزی معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی اراک اظهار داشت: جایی برای ترس از تزریق واکسن کرونا وجود ندارد.دکتر سعیدرضا سلطانی ۲۱ بهمن ماه در حاشیه تزریق نخستین دوز واکسن کرونا در بیمارستان امیرالمومنین اراک(ع)، در گفت و گو با ایسنا، درباب تزریق واکسن روسی وارداتی به کشور اظهار نمود: اساسا تزریق هر نوع واکسنی ترس خاص خودرا به همراه دارد.

وی با اعلان اینکه واکسن های ویروسی که عموما ویروس های ضعیف شده هستند، ترس اولیه را به همراه دارند، اظهار داشت: بخش عمده ای از این ترس به این امر بازمی گشت که شاید این واکسن مراحل و دوره آزمایش انسانی را به صورت کامل طی نکرده است، اما خوشبختانه بر طبق آخرین مقاله چاپ شده در مجله لنست، موثر بودن این واکسن بالای ۹۱.۵ درصد تعیین شد و عوارض شدید هم گزارش نشد.

سلطانی اشاره کرد: باتوجه به همه این شواهد و نتایج، شخصا با تزریق واکسن مشکلی نداشتم، امیدواریم که با تامین دوز مورد نیاز بتوانیم برای باقی کادر درمان و افراد در معرض خطر جامعه تزریق را تسری دهیم.

معاون مدیریت ومنابع دانشگاه علوم پزشکی اراک با تاکید بر اینکه مسلما جامعه نباید ترسی از تزریق این واکسن داشته باشد، اضافه کرد: کادر درمان به سبب آشنایی که با مباحث علمی و پزشکی دارند، ترسی بابت تزریق ندارند، مردم هم اطمینان داشته باشند که اساسا مشکل و ترسی درباب تزریق این واکسن وجود نخواهد داشت.
1399/11/21
20:44:55
0.0 / 5
1177
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
سرشیر
سر شیر
سرشیر